extraliga U15 | extraliga | 18.02.2018 10:00

DOMÁCÍ50
Žáci U15
HOSTÉ58
Hala:

I bez klíčových hráčů dokážeme vítězit a stále živíme šanci na postup mezi 8 nejlepších celků v České republice.

Zápas s Prostějovem byl pro nás klíčový vzhledem k postavení v tabulce, prohra by nás odsunulo mimo boje o top 8mičku naopak vítězství nám dává šanci se o umístění ještě řádně poprat. Všichni hráči vědomi si tohoto faktu se do utkání vrhli s velkou energií, ale mnohdy až s přílišnou aktivitou zastavit hráče s míčem, z čehož pramenili fauly a soupeř v první čtvrtině střílel téměř jen trestné hody. Statistika trestných hodů se na konci utkání ukázala jako rozhodující faktor, domácí celek proměnil pouze 7 ze svých 24 pokusů naopak naši hráči neměli příliš příležitostí ukázat kvalitu v trestných hodech, o den dříve v zápase s Ostravou měli téměř 87% úspěšnost. Kluci se snažili hrát do vnitřního prostoru, ale zřejmě nebyli příliš aktivní, aby si došli pro faul, tento statistický údaj nahradili ve střelbě trojek, kterých naši hráči vsítili 5 oproti 1 Prostějovské. Bojovnost, extrémní nasazení v obraně, vůle po vítězství a velká dávka štěstí v podání neproměňování trestných hodů soupeře přineslo velice důležité vítězství pro naší akademii. Pochvalu zaslouží všichni hráči, zejména však Martin Fišera, který táhl bodově svůj tým po celý víkend, přidali se k němu bratři Sapaly a s velkou energií povzbuzující a skvělé bránící Tomáš Kosík (ročník 2004), který se jistě neztratil proti o rok starším borcům.

Body v utkání: Fišera 23, Sapaly Nathan 15, Kosík 7, Brož 5, Zdobinský a Lorenz 3, Sapaly Nikola 2, Stavy po čtvrtinách: 13:10, 25:24, 42:38, Čtvrtiny: 13:10, 13:18, 12:14, 12:16, TH: 9/5