extraliga U15 | extraliga | 04.03.2018 9:30

DOMÁCÍ65
Žáci U15
HOSTÉ52
Hala:

Nedělní utkání jsme začali velice špatně a po první čtvrtině prohrávali 21:9, pak jsme se však probudili a zkorigovali na poločasové skóre 29:26. Bohužel tento zápas nám vůbec nevyšel z pohledu plnění taktických pokynů, hráči bojovali, snažili se získávat míče, ale bohužel vzhledem k mládežnickému basketbalu, rozhodčí neměli pro mírné souboje ze strany nymburských hráčů žádné pochopení a tak naši klíčový hráči měli brzy problém s fauly a na stále prosby rozhodčích, jakým způsobem hráč fauloval jsme nedostali žádnou odpověď, pouze jsme byli ignorovaní. Třetí čtvrtina byla ve znamení koš za koš a hráči, kteří seděli první čtvrtinu s fauly na lavičce opět kouzelnicky začali sbírat fauly a na začátku poslední čtvrtiny již nemohli v utkání pokračovat. Naše snaha o otočení vývoje utkání znamenala jen změnu metru rozhodčích a tím pádem trestné hody domácího celku, který v posledních 3 minutách měl k dispozici úctyhodných 12 trestných hodů.

Bohužel těmito prohrami jsme si téměř zavřeli bránu na postup mezi nejlepších 8 týmu v České Republice, nicméně přes stále problémy se sestavou, kdy nejsme stále kompletní jsme nenechali body soupeřům zadarmo a rvali jsme se do posledních chvil.

Body: Košnar 21, Sapaly Nathan 14, Kosík 6, Fišera 4, Sapaly Nikola, Vomáčka a Studnický 2, Lorenz 1.

Čtvrtiny: 21:9, 8:17, 14:14, 22:12, stavy po čtvrtinách: 21:9, 29:26, 43:40, TH: 10/5 oproti domácímu celku, který měl k dispozici 29/19