extraliga U15 | extraliga | 17.03.2018 13:00

DOMÁCÍ68
BK Pelhřimov
HOSTÉ78
Hala: ZŠ Nymburk

V sobotním utkání proti favoritovi celé žákovské kategorie u15 jsme odehráli velice dobrý zápas a to zejména v prvních dvou čtvrtinách. Soupeř přijel jen se 7 hráči, ale jeho soupiska byla i tak nabitá silnými jmény. V prvním poločase jsme hráli velice kolektivně, nebojácně a chodili jsme do rychlých protiútoků, díky kterým jsme si vyhráli první čtvrtinu 21:14 a ani ve druhé jsme nebyli horším týmem, akorát jsme nedokázali naše dobré střelecké pozice proměňovat s větší úspěšností a tak jsme v poločase vedli o 1 koš 31:29. Ve druhé polovině utkání jsme však začali více tahat nohy a to i když jsme hráli v  rotaci 11 hráčů oproti 7. Hosté se začali snáze prosazovat se střední a dlouhé vzdálenosti, kvůli naším nedůrazným closeout situacím a i když jsme byli schopni za 3. čtvrtinu vsítit 22 bodů, což je krásné číslo, tak soupeř byl ještě o 6 bodů aktivnější a začal nám v zápase pomalu odskakovat, což dokonal 3 minuty před koncem utkání kdy Plášil vsítil koš a ještě byl faulován a zvyšoval tím na 65:72, následně ještě hosté z rychlého protiútoku skórovali po trestných hodech vedli 65:76, Sapaly Nikola ještě stihl úspěšnou trojkovou střelu, ale to stačilo jen na korigování výsledku.

Body: Benák 20, Fišera 16, Studnický a Sapaly Nathan 9, Sapaly Nikola 7, Vomáčka 3, Kosík a Zdobinský 1.

Stavy po čtvrtinách 21:14, 31:29, 53:57, čtvrtiny: 21:14, 10:15, 22:28, 15:21, TH: 20/9