extraliga U15 | extraliga | 08.04.2018 10:30

DOMÁCÍ83
Žáci U15
HOSTÉ74
Hala:

Jako den a noc byly naše víkendové vystoupení na palubovkách soupeřů. Po sobotní porážce se Spartou, která je na tom v tabulce stejně jako my, jsme se v neděli postavili druhému týmu tabulky, který disponuje velice kvalitním a kolektivním manšaftem. Vstup do utkání se nám vydařil a hned od prvních minut jsme se soupeřem dokázali držet krok, což bylo klíčové do dalšího průběhu utkání. Sokol Pražský hraje převážně ve druhém poločase excelentně, kdy až právě ve třetí čtvrtině pravidelně nastupují ti nejlepší hráči společně a i v našem utkání to tak skutečně bylo. Po důkladné poločasové poradě jsme lehce změnili sestavu, zareagovali na trend domácích a po pár šťastných střelách jsme zdramatizovali utkání, díky vyhrané třetí čtvrtině 17:22. Do čtvrté čtvrtiny jsme vstupovali s pocitem, že nemáme co ztratit a musíme se pokoušet co nejvíce střílet a tlačit se do zakončení i když do konce 24 vteřin bude zbývat dost času, což se nám dařilo a ještě minutu před koncem jsme vedli rozdílem jednoho koše 67:69, pak však domácí z trestných hodů a následného koše z protiútoku šli do dvoubodového vedení, které jsme dokázali vyrovnat na stav 71:71. V posledních 10ti vteřinách se hrálo velice zbrkle, po vybojování míče jsme šli na koš soupeře a však po naší ztrátě míče, měli domácí možnost zvítězit v normální hrací době, míč však obroučkou nepropadl a tak nás čekalo prodloužení. V nastavené 5ti minutovce jsme již neměli dostatek sil a ani potřebného štěstí a tak vítězství zůstalo v Praze, i tak se nemusíme vůbec za předvedený výkon stydět, naopak bychom velice rádi a častěji takovéto nasazení a úspěšnost střelby viděli.

Vzhledem k dalším výsledkům máme ještě stále teoretickou šanci na postup mezi nejlepších 8 týmu ČR. Musíme však spoléhat na porážky Sparty a Tygrů Brno, naopak náš tým už nesmí dopustit žádné zaváhání, jedině tak budeme moci postoupit, pokud však Sparta nebo Tygři Brno dvakrát zvítězí bude se radovat jeden z těchto týmů.

Body: Janovský 13, Vomáčka a Lorenz 12, Fišera 11,Brož 7, Benák 6, Sapaly Nikola 5, Studnický 4, Kosík a Sapaly Nathan 2.

TH: 29/17, stavy po čtvrtinách: 16:11, 35:29, 51:52, 71:71, čtvrtiny: 16:11, 19:18, 17:22, 19:20, P 12:3