Závěrečný turnaj NF | Národní finále | 05.05.2018 16:00

DOMÁCÍ64
St. minižáci U13
HOSTÉ62
Hala: Šantrochova Pha

Druhé utkání ve skupině jsme sehráli s dalším loňským  soupeřem Lokomotivou Plzeň. Také Plzni jsme měli co oplácet. Vloni jsme s tímto soupeřem prohráli rovněž o dva body.

Plzeň ve svém utkání NF se Sokolem Kbely nedopadla vůbec dobře. Kbely vyhrály 78:45 Papírově se tedy jevila Plzeň pro nás přijatelným soupeřem. Bohužel náš tým tuto nabídku nepřijal i když jsme snahu klukům upřít nemohli. A to proto, že ještě po třech čtvrtinách naše vedení bylo o deset bodů a velká naděje na výhru. Ale v poslední čtvrtině nepředstavitelné chyby, ohromný propad týmového výkonu, nečekané ztráty míče, velké chyby v obraně, kdy chybělo nasazení a vůle po lepší a přesnější koncovce. Mezitím Plzeň postupně ukrajovala ze slibného desetibodového vedení…Hra našeho týmu se rozpadla. Minutu před koncem utkání bylo vyrovnáno 58:58 a s nadšením hrající Plzeň měla převahu. Vyrovnání jí dávalo síly do závěru utkání…i když Ondra Cogan dal dva koše, Plzeň kontrovala košem a jedním bodem z TH. Stav byl 62:61 v náš prospěch, ale v posledních vteřinách to byl opakovaný doskok Plzně po střelách, pět, šest střel…Poslední šťastná střela s hodnotou tří bodů rozhodla o výhře plzeňského týmu 64:62 Až na koncovku utkání jsme byli po celé utkání lepším týmem. Připravili jsme se tak o postup do čtvrtfinále NF 2018. Je to opravdu velká škoda, náš tým minimálně patřil do druhé skupiny tj. do bojů o páté až osmé místo.

Body: Sebastian Křemen 12 (1 trojka), Tomáš Dohnal 10, Adam Ryl 10, Adam Kolář 7, Ondra Snop 6, Ondra Cogan 5, Jan Jakubal 4, Jakub Černý 3, Tomáš Rufer 2, Jan Střítežský 2, čtvrtiny: 20:19, 12:12, 21:12, 9:21