Junioři U19A
HOSTÉ61
Hala: Folimanka
Zápas podrobněji: Statistika

Ve finálovém utkání nastoupila BA Nymburk proti vítězi základní části USK Praha. Tým z pražské Folimanky v základní části prohrál jen dvakrát, a to u nás na Komendě a v Prostějově. Držel si domácí neporazitelnost a do finále šel v roli favorita. Úvodní čtvrtina se ale opět povedla našim hráčům, i když s nízkým skóre (11:14). Ve druhé čtvrtině šli domácí do vedení, ale úspěšnou střelbou zejména Plešingra jsme šli do šaten opět ve vedení (30:31). Bohužel se během prvního poločasu dostali do problémů s fauly klíčoví hráči Novotný a Štafl a nemohli být tolik vytíženi, jak by si trenéři přáli. Třetí čtvrtina vyzněla pro USK, který si vybudoval klíčový náskok (56:43) i zásluhou proměněných těžkých trojek. Přes veškerou snahu vyždímat ze sebe zbytky sil při celoplošné obraně si domácí titul přeborníka ČR již vzít nenechali. Konečný výsledek 74:61.

Body: Kovář 19, Novotný 13, Mráz a Plešingr 8, Jirák 7, Štafl 5, Vejvar 1, Mikula, Mareš, Kulich a Holoubek

Fauly:  26:28, Trojky:  8:7, TH:  30/22 : 27/18, průběh: 11:14, 30:31, 56:43