Základní část | Liga, sk.B | 16.09.2017 10:30

DOMÁCÍ79
BK Horejsek Děčín
HOSTÉ51
Hala: ZŠ Nymburk

V prvním zápase nové sezóny se naši hráči představili na domácí palubovce proti týmu z Děčína. Děčín postoupil do žákovské ligy z kvalifikace, kterou vyhrál, čekali jsme proto na start soutěže nelehkého soupeře, nicméně hostující hráči do svého prvního utkání vstoupili očividně velmi nervózně, což byla voda na náš mlýn a díky naší snaze o dobrou agresivní obranu a rychlé protiútoky jsme si rychle vytvořili pohodlný náskok, který byl po deseti odehraných minutách devatenáctibodový.

Zbylé čtvrtiny jsme mírně navyšovali rozdíl ve skóre až na konečných 28 bodů a položili jsme tak dobrý stavební kámen na novou sezónu. Velkým pozitivem je, že naši hráči z lavičky se vyrovnali základní pětce hostů, a proto dostalo velký prostor všech 12 hráčů.

„Naše priorita byla rozhodnout zápas co nejdříve, abychom mohli pošetřit síly na nedělní zápas s Libercem a dát možnost zahrát všem hráčům, tento úkol se nám podařil na 100%  za což jsem velmi rád,“ dodal k zápasu trenér Košař.

Body: Benák 22, Fišera a Janovský 11, Sapaly Nat. 10,  Studnický 6, Košnar, Lorenz a Brož 4, Sapaly Nat. 3, Zdobinský a Vomáčka 2, TH: 15/8, čtvrtiny: 29:10, 13:10, 13:11, 24:20