Základní část | Liga, sk.B | 17.09.2017 10:30

DOMÁCÍ70
Kondoři Liberec
HOSTÉ42
Hala: ZŠ Nymburk

Ve druhém utkání v nové sezóně jsme narazili na loňský extraligový tým, který přijal do svého týmu hostujícího hráče Nechanického, a proto jsme očekávali urputný boj až do posledních minut, opak byl však pravdou. Naši hráči znovu s velkou energií porvat se o co nejlepší výsledek, vlétli do utkání jako praví lvi a díky dobrému pohybu na útočné polovině ovládli první čtvrtinu jasně 17:6 a položili tak dobrý základ do dalších čtvrtin. Ve druhé části jsme stále skvěle udávali tempo utkání a hnali jsme se vpřed vzhůru snadnému zakončení z rychlého protiútoku a to se nám i díky široké rotaci hráčů velice dařilo a ani oddechový čas hostů, kteří nestíhali naše tempo nepomohl a proti jsme si dolétli ve velmi rychlém utkání pro poločasové skóre 33:16 a rozdíl 17 bodů nám dával obrovskou psychickou výhodu do druhé poloviny utkání.

Při návratu ze šaten byl značný optický rozdíl v řeči těla domácích a hostujících hráčů a o utkání se zdálo být již rozhodnuto. Liberečtí hráči však zkusili vysunout obranu a pokusit se pomocí trojkových střel o zvrat v utkání, to ale naši kluci nepřipustili a po lehkém polevení ve třetí čtvrtině (zvítězili v ní 17:13) zabrala naše lavička, která poslední čtvrtinu vyhrála 20:13 a stanovila tak rozdíl ve skóre na konečných 28 bodů.

Naším cílem bylo hrát co nejvíce a nejrychleji tempo basket, jelikož jsme věděli, že soupeři sobotní utkání proti týmu BŠ Tygři Praha vezme hodně fyzických sil, čehož jsme chtěli využít a i záměrné nebraní time-outů, abychom mohli hrát co nejvíce bez přerušení a s tím spojené ušetření sil opor týmu ze sobotního utkání nám pomohlo tento cíl naplnit již v polovině zápasu.

„Velice si ceníme, že za přispění skvělých fanoušků jsme zvládli úvod soutěže a ubránili jsme svojí domácí palubovku, pevně věříme, že nejen doma budeme vyhrávat, ale předvedeme se vítězně i na venkovních palubovkách a to třeba hned za 14 dní při venkovních zápasech s Poděbrady a Pardubicemi,“ těší se trenér Košař.

Body: Fišera 20, Benák a Studnický 13, Janovský 7, Sapaly Nat. 5, Brož, Kosík, Sapaly Nik, Vomáčka, Zdobinský a Košnar 2, TH: 19/10, čtvrtiny 17:6, 16:10, 17:13, 20:13