Základní část | Liga, sk.B | 15.10.2017 11:30

DOMÁCÍ71
USK Praha
HOSTÉ46
Hala: ZŠ Nymburk

Zápas s USK Praha byl pro nás klíčový pokud chceme pomýšlet na postup do extraligy (ze skupiny postupují týmy na prvním až čtvrtém místě) a podle toho jsme také hráli - na hranici svých basketbalových možností a s maximálním nasazením po celou dobu utkání, což přineslo jednoznačný úspěch. Trpělivá hra, plnění daných úkolů, užívání si zápasu nejen na hřišti ale i na lavičce, týmový výkon a dobrá úspěšnost tříbodové střelby to vše nás zdobilo a hráli jsme tak, jak bychom si představovali každé utkání. První čtvrtinu jsme zvládli v poměru 16:7 a i když hosté hráli zónovou obranu nedokázali nás ve skórování zastavit, naopak nám se v obraně dařilo, dobře jsme zdvojovali mnohem vyšší hráče hostů a v obou dvou polovinách utkání jsme je udrželi na 23 bodech. Celkově obdržených 46 bodů je velice dobrá vizitka naší obrany, ke které se přidala úspěšnost střelby tříbodových pokusů a tak jsme se po zásluze radovali z vítězství. Věříme, že předešlé 3 porážky jsou zapomenuty a naše sebevědomí díky tomuto utkání opět stoupne a pomůže nám ve dvojzápase s Tygři Praha, jehož výsledky nám velmi poodhalí naše možnosti postupu mezi 12 nejlepších celků v České Republice, což je stále náš vytoužený cíl.

Body: Benák 19, Fišera 13, Košnar 11, Studnický 10, Sapaly Nathan 8, Janovský 4, Sapaly Nikola 3, Brož 2, Zdobinský 1, TH: 16/6, čtvrtiny: 16:7, 16:16, 25:13, 14:10, stav po čtvrtinách: 16:7, 32:23, 57:39