Základní část | Liga, sk.B | 28.10.2017 0:00

DOMÁCÍ76
Žáci U15
HOSTÉ79
Hala:

Hráči naší akademie dvojutkáním s týmem Tygři Praha uzavřeli první polovinu základní části a nyní je čekají odvety. Již 10.12 bude známo, které týmy postoupí do extraligy a které se budou muset spokojit s ligovou účastí, náš tým má zatím nakročeno do extraligy, ale ještě není dobojování a tabulka se může rychle měnit. Náš tým má po dvojičce s Tygři Praha pozitivní bilanci 5 výher a 3 porážek a drží tak 3 místo ve skupině B, za námi jsou však 3 týmy s bilancí 3 výher a 5 porážek a každý by se rád dostal minimálně na 4 místo zajištující postup do extraligové části, proto budou zápasy s těmito týmy velice náročné.

Do sobotního utkání s Tygři Praha jsme vstupovali s vědomím, že vítězství nás může osamostatnit na 3 příčce, stejně na tom však byl i náš soupeř a tak se hrál velice bojovný basketbal. V prvních 3 čtvrtinách jsme stále tahali za kratší konec a to zejména kvůli naší nemohoucnosti prosadit se z blízkosti koše a z čáry trestného hodu. Naopak domácím padli těžké střele a tak bylo utkání stále vyrovnané. Do vedení jsme se dostali až na začátku poslední čtvrtiny a to už jsme nepustili i když domácí měli v závěru střelu na vyrovnání a poslání utkání do prodloužení, tak nebyli úspěšní a my se tak mohli radovat z důležitého vítězství. Nebýt neproměněných volných pokusů z pod koše a katastrofální střelby trestných hodů (24/9), mohl být zápas mnohem poklidnější.

Body: Benák 23, Fišera 14, Vomáčka 10, Studnický 9, Sapaly Nathan, Zdobinský a Janovský 6, Košnar 5, TH: 24/9, stav po čtvrtinách 25:19, 41:38, 56:55, 76:79, čtvrtiny: 25:19, 16:19, 14:18, 21:23