Základní část | Liga, sk.B | 11.11.2017 0:00

DOMÁCÍ77
Žáci U15
HOSTÉ65
Hala:

Sobotní utkání nám ukázalo, že žádný zápas není předem vyhraný a je potřeba nejen udržet nervy na uzdě, ale také soustředit si na podání stoprocentního výkonu po celých 40 minut.

Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a po 4 odehraných minutách jsme vedli 9:0, pak se nám přestalo chtít běhat do rychlých protiútoků, agresivně bránit a tým jsme dovolili soupeři dostat se na přijatelné skóre po první čtvrtině na 10:13. Druhá čtvrtina se odehrávala stylem koš za koš a ani jednomu celku nevycházela obraná fáze a tak v poločase svítilo na světelné tabuli téměř vyrovnané skóre 31:32.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a stále se hrál spíše bojovný basketbal s jednoduchými akcemi hoď a běž z naší strany a ze strany soupeře hand off, přičemž oba celky po těchto akcích vždy napodruhé či napotřetí dokázali z pod koše skórovat a tak byl stav utkání i po třech čtvrtinách stále vyrovnaný 51:51.

Poslední čtvrtina a totální mentální zkrat našich hráčů, kteří se více jak o svojí hru začali zajímat o rozhodčí, dále jako favorité tohoto utkání se začali bát o konečný výsledek, což znamenalo velkou nerozvážnost, každý chtěl utkání co nejdříve rozhodnout po vlastní sólo akci a to byla voda na liberecký mlýn, který naopak díky překlopení skóre na svojí stranu získal sebevědomí s kterým přišli i proměněné těžké střely, a tak jsme si kvůli vlastní nedisciplinovanosti z Liberce neodvezli vítězství.

Body: Benák, Brož a Studnický 13, Fišera 8, Vomáčka 5, Janovský a Lorenz 4, Sapaly Nikola a Košnar 2, Zdobinský 1, čtvrtiny: 10:13, 21:19, 20:19, 26:14, TH: 29/17