Základní část | Liga, sk.B | 25.11.2017 0:00

DOMÁCÍ69
Synthesia Pardubice
HOSTÉ77
Hala: ZŠ Nymburk

Žáci v sobotním utkání nastoupili proti neporaženému týmu z Pardubic, který prochází naší skupinou velice hladce. Začátek zápasu a téměř celá první čtvrtina se nám nepovedla a jak se později ukázalo, tak to bylo klíčové pro konečné skóre. Ve všech dalších čtvrtinách jsme se soupeřem drželi krok a to zejména díky dobrému útočnému i obrannému doskoku. Bohužel, procento střelby nebylo odpovídající a tak jsme nemohli pomýšlet na dramatickou koncovku, kterou jsme si přáli.

První čtvrtinu jsme prohráli 9:18 a nás herní projev nebyl optimální. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili naopak velmi dobře a hráči Pardubic jako by se uspokojili první čtvrtinou polevili v obraně čehož jsme využili a téměř smazali ztrátu z první 10ti minutovky, kdy jsme po 18ti odehraných minutách stáhli skóre na rozdíl 4 bodů, pak však přišel hostující koš s faulem a trojka v poslední vteřině ukončující druhou čtvrtinu a tak se odcházelo do šaten za stavu 31:40.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili lépe a po dvou odehraných minutách jsme se dotáhli na rozdíl 4 bodů 37:41, to však bylo vše co nám hosté dovolili, dvěma slepenými trojkami odskočili na více jak 10ti bodové vedení, které jsme marně doháněli, naopak Pardubičtí hráči s chutí stříleli a dostali se až do 19ti bodového vedení, to se nám podařilo zmírnit když jsme posledních 5ti minutový úsek utkání vyhráli 17:6 a tak jsme kosmeticky upravili výsledek na přijatelných 8 bodů.

Body: Fišera 19, Benák 18, Studnický 11, Košnar a Vomáčka 6, Janovský 4, Sapaly Nathan 3, Lorenz 2, čtvrtiny: 9:18, 22:22, 17:21, 21:16, stav po čtvrtinách 9:18, 31:40, 48:61, TH: 23/10