Královští Sokoli

BK ISKRA Svit

BKM Lučenec

NEDĚLE LEPŠÍ NEŽ SOBOTA

Ze sedmi zápasů víkendu vyhrály naše týmy všechny tři nedělní. V sobotu uspěli jen junioři, zato však drtivým rozdílem porazili Plzeň. Soupeře ze stejného klubu přehráli v neděli v 1.lize muži Basketbalu Polabí také kontrolovaným vítězstvím. Starší žáci v U15 prohráli s Ústím o šest, ale porazili o 28 Děčín. Dvouciferným rozdílem uspěli i junioři proti Sokolu Pražskému. Milovice U12 nestačily na Kolín v obou zápasech krajského přeboru.

Muži - 1. Liga, sk. Západ

Basketbal Polabí - BK Lokomotiva Plzeň 83:61

Poslední domácí utkání základní části první ligy mužů čekalo na tým Polabí. Do Nymburka přijelo mužstvo z Plzně. V utkání nám chybělo pouze duo ze Svitav - Kovář-Kotásek, a tak jsme byli pasování do role favoritů.
Od začátku utkání se hrálo velmi fyzicky a díky velkým bojům na doskoku se nám nedařilo rozběhnout se do našeho tempa. To ovšem vyhovovalo Dominiku Heinzlovi, který v low-post přehrával hráče soupeře a z bezprostřední blízkosti koše snadno skóroval. Soupeř ztrácel po první čtvrtině 3 body a v polovině druhého dějství dokonce srovnal na 26:26. To bylo ovšem naposledy, kdy náš tým nevedl. Trojka Standy Votroubka na začátku třetí čtvrtiny nás poslala do vedení o 12 bodů. Pokračovalo se však v tvrdé hře a i díky menšímu pozměnění metru rozhodčích skončila třetí čtvrtka jen 15:13 pro nás. Do závěrečné fáze utkání vstoupil trojkou soupeř a snížil tak na 56:48. Za 11 vteřin už však kontroval Martin Kolář svou druhou úspěšnou trojkou v zápase a naše vedení již nekleslo pod 10 bodů. Naopak jsme skóre ještě kosmeticky upravili vlastní šňůrou a došli si tak pro další domácí vítězství. Basketbal Polabí tedy během základní části udrželo domácí neporazitelnost!
Body: Heinzl a Novotný 19, Dlugoš 10, Votroubek 9, Kolář 8, Tůma 6, Jirák a Vejvar 4, Mikula a Holoubek 2, TH 13/8, čtvrtiny:  17:14, 24:18, 15:13, 27:16

Junioři U19 – extraliga

BA Nymburk - BK Lokomotiva Plzeň 120:55

V 15. kole extraligy juniorů U19 zavítal na naši palubovku poslední tým tabulky, který ještě v této sezóně nedokázal zvítězit. Proti Plzni jsme tak jednoznačně chtěli potvrdit roli favorita.

Vstup do utkání byl z obou stran velmi špatný. Nedokázali jsme proměňovat jednoduché příležitosti z bezprostřední blízkosti koše a první 3 minuty utkání připomínali spíše utkání kategorie o několik let mladší. Ještě před polovinou první čtvrtiny jsme se však vzpamatovali a ihned jsme jasně převzali otěže utkání. Největším pozitivem úvodního dějství byla naše obrana, když jsme soupeři povolili za první desetiminutovku pouze 7 bodů. V dalším průběhu utkání již naše obrana nebyla tak pevná, ale soupeř zaostával ve všech aspektech hry. Oproti soupeři dokázal náš tým nasbírat téměř dvojnásobný počet doskoků - 57:30. Vystřelili jsme víckrát za 2 i za 3 body a trestných hodů jsme stříleli 39 oproti soupeřovým 10. Minutáž se tedy rozprostřela mezi všech 10 borců a pohodlně jsme si dokráčeli pro výhru 120:55.

Body: Kábrt a Holoubek oba 21, Valentíny 13 a 10 doskoků, Fanta 12, Jirák 11, Novák 10 a 11 doskoků, Rylich a Snop 9, Srník 8, Studnický 6, TH 39/29, čtvrtiny: 25:7, 34:14, 28:16, 33:18

BA Nymburk - Sokol Pražský 93:78

K nedělnímu utkání, které začínalo již v 9:30, k nám na palubovku přicestoval Sokol Pražský.

Věděli jsme, že se budeme muset rychle přeorientovat a přepnout z tempa sobotního zápasu. To se nám bohužel v první čtvrtině vůbec nepodařilo. V útoku nás držela dobrá úspěšnost střelby, ale v obraně jsme nedokázali držet taktické pokyny a soupeř dokázal nastřádat 32 bodů za prvních 10 minut! Do druhé čtvrtiny jsme již vstoupili koncentrovaně a především díky zlepšené obraně jsme dokázali strhnout vedení na svou stranu. Do poločasu se šlo za stavu 53:48, nutno však podotknout, že jsme stříleli zpoza trojkového oblouku s úspěšností okolo 64%. Ve třetí čtvrtině se měl lámat chleba a bylo vidět, že oba týmy si chtějí výhru ubojovat v obraně. My soupeři povolili pouhých 11 bodů a třetí dějství jsme vyhráli o 8 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s náskokem 13 bodů, ale bylo jasné, že nesmíme povolit. Soupeř se stále držel na rozdíl zhruba 10 bodů, ale František Rylich nás rychlými pěti body poslal do vedení o 15. Když pak 3 minuty před koncem Matěj Fanta dunkoval v protiútoku přes blokujícího hráče na 89:71, bylo jasné, že už soupeř na comeback stačit nebude. Důležitá domácí výhra nás posouvá k bilanci 9-5!

Body: Rylich a Fanta 23, Valentíny 13, Kábrt 11, Snop 9, Holoubek 6, Studnický 4, Novák a Srník 2, TH 16/8, čtvrtiny: 24:32, 29:16, 19:11, 21:19

Starší žáci U15 - extraliga

BA Nymburk - Sluneta Ústí n.L. 79:85

Do utkání jsme vstoupili výborně a aktivní hrou jsme soupeře přehrávali. Již zde nás ale provázela obrovská střelecká nemohoucnost - za první poločas jsme nedali 15 trestných hodů a několik jasných pozic z pod koše a namísto pohodlného vedení, jsme do šaten odcházeli s pětibodovým mankem. Soupeř se postupně rozehrával a potvrzoval, že má několik velmi kvalitních hráčů, kteří to také začali ukazovat na hřišti. Náskok soupeře postupně narostl až na 15 bodů a náš nápor přišel bohužel již pozdě.

Body: Kolář 27, Cogan 16, Fanta 12, Jakubal 9, Janota 8, Křemen 4, Střítežský 3. Fauly: 21:23, Trojky: 6:10, TH: 30:11/19:5, čtvrtiny: 19:15, 18:27, 14:22, 28:21

BA Nymburk - Válečníci Děčín 77:49

Od začátku jsme hráli velmi koncentrovaně a dobrým výkonem jsme si vytvořili pohodlný náskok 20 bodů. Druhý poločas již nebyl tak pohledný, hra byla rozkouskovaná, také si zahráli všichni hráči z lavičky.

Body: Kolář 22, Cogan 10, Janota 9, Fanta a Křemen po 8, Dohnal 7, Kozák 6, Jakubal 3, Snop a Střítežský po 2. Fauly: 26:20, Trojky 4:3, TH: 23:9/27:10, čtvrtiny: 27:13, 17:12, 17:7, 16:17

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BC Kolín : NBK  Juventa Milovice 67:46

Body: Vitovský 14, Nozar 12, Bergmann 10, Zachariáš 5, Dostál 2, Kramule 2, Kicka 1, čtvrtiny: 22:10, 12:14, 18:10, 15:12

BC Kolín : NBK  Juventa Milovice 32:22

Body: Novák 10, Nozar 4, Vitovský 4, Bergmann 2, Kramule 2, čtvrtiny: 6:5, 10:9, 10:2, 6:6