KADETI V ÚZKÉ ROTACI ZABOJOVALI O DVĚ VÝHRY

Basketbalově výživný víkend přenesl výhru mužům Basketbalu Polabí ve Zlíně, junioři propadli na USK, naopak kadeti U17 si poradili v obou domácích zápasech. Mladší žáci byli doma úspěšní napůl, přičemž jim zápas s Tygry protekl mezi prsty. Minižáci U13 zvítězili a mezi mladšími si to rozdali v derby hráči Nymburka a Milovic.

Muži 1.liga - skupina C 1.-6. místo

SKB Zlín : Basketbal Polabí 87:103

Páteční utkání s týmem, který vyhrál skupinu západ s pouhými 2 porážkami, venkovní utkání, dlouhá cesta a velmi omezená sestava, to byl fakt, kterému jsme se v osmi "statečných" vydali vzdorovat a pokusit se o "nečekaný" úspěch. Po úvodním rozcvičení, které z naší strany bylo mnohem aktivnější než u soupeře, jsme i stejně tak vlétli do utkání a díky velmi pozorné obraně a přesnému zakončení jsme se brzy ujali vedení, které jsme dokázali stále zvyšovat až na rozdíl 17ti bodů po první čtvrtině 11:28. Nás start byl snový, ale bylo nám jasné, že soupeř nedá svou palubovku jen tak zadarmo, rotace v obraně nám začala mírně skřípat, ale v útoku jsme stále drželi otěže utkání pevně v rukách a tak jsme v poločase odcházeli do šaten s pozitivním náskokem 13 ti bodů.

Ve druhém poločase jsme očekávali nápor domácích, který však velmi pramenil z naší laxnější obrany, kdy nás soupeř trestal zejména střelbou z delší vzdálenosti a po pár minutách se přiblížil na pětibodový rozdíl, zónová obrana a naše nízká aktivita vytvořit si dobrou střeleckou pozici byla voda na domácí mlýn. Třetí čtvrtinu ofensivně laděnou jsme nakonec prohráli o pouhý bod, když František Rylich (U19) uzavřel třetí hrací období smečí.

Závěrečná čtvrtina se nesla pouze v ofensivním stylu a i když se nám z větší části stále příliš nedařilo hrát do postavené zónové obrany a soupeř snížil na 81:84, zapnuli jsme na 200% a vítězství jsme si nechtěli v žádném případě nechat vzít. Šňůrou 0:17 jsme definitivně zlomili odpor, dokázali jsme porazit leadera skupiny západ a připsat si neočekávané, ale naprosto zasloužené a důležité vítězství.

Body: Novotný 34, Dlugoš 20, Kolář 18, Jirák 17, Votroubek 8, Rylich 4, Mikula 2, TH: 17/21 : 10/12,  trojky: 10/29 : 15/38. Čtvrtiny: 11:28, 25:21, 27:26, 24:28

Junioři U19 - extraliga

USK Praha - BA Nymburk 106:73

V úterý 12.2. se na Folimance dohrávalo utkání našich juniorů proti domácím Sovám. Souboj třetího a čtvrtého týmu však žádné drama nenabídl.

USK nás od začátku předčilo ve všech herních činnostech. Soupeř využíval rychlých protiútoků, zato my hráli už do plně postavené obrany soupeře, což nám dělalo velký problém. Soupeř dominoval na doskoku, zbytečně jsme ztráceli a ani procento střelby nebylo optimální. První poločas skončil exhibičně 47:27 a to jsme ještě na konci půle dokázali pěti body během tří vteřin alespoň kosmeticky upravit skóre. Třetí čtvrtina se nesla v podobném duchu jako první poločas. Soupeř skóroval, jak chtěl, když dokázal během 10 minut nastřílet 34 bodů. V poslední čtvrtině už soupeř polevil a my alespoň trochu upravili závěrečné skóre. Prohra o 33 bodů je však velkou výstrahou. Čekají nás jen těžká utkání a s takovým nasazením se v extralize U19 úspěch určitě čekat nedá. Musíme se poučit z vlastních chyb a do dalších utkání nastoupit jako úplně jiný tým. Čeká nás posledních 5 utkání základní části a boj o umístění v play-off bude velmi náročný!

Body: Fanta 18, Valentíny 14, Rylich 12, Kábrt a Novák 10, Srník 7, Studnický 2, TH 20/15, čtvrtiny: 25:14, 22:15, 34:16, 25:28

Kadeti U17 – extraliga

BA Nymburk - BCM Orli Prostějov  76 : 47

Na domácí palubovce v sobotním utkání byli naši kadeti jednoznačně lepší ve většině herních činností a bez problémů si připsali důležité vítězství. Aniž bychom chtěli snižovat kvalitu našeho výkonu je nutno zdůraznit, že Prostějov nedisponoval třemi hráči základní sestavy. Hlavními faktory naší hry byly kvalitní osobní obrana a doskok pod oběma koši. Gratulace klukům za předvedený výkon.

Body: Studnický Martin 17, Novák Dávid 15, Fišera Martin 12, Frič David 10, Brož Matyáš 8, Janovský Jaroslav 5, Bašta Petr 4, Schmidl Tomáš 3, Košnar Adam 2, fauly: 21:20, čtvrtiny:  17:14, 19:7, 16:11, 24:15

BA Nymburk - BK Pardubice 64 : 56

Na nedělní utkání přijeli Pardubice dobře připraveni a v plné síle.

Náš tým si byl dobře vědom, že zaváhání na domácí palubovce by téměř ukončilo ambici týmu být mezi nejlepšími družstvy v extralize. První čtvrtina byla z obou stran nervózní, což se projevilo na nízkém skóre 15:13. Ve druhé čtvrtině nám soupeř našich fatálních ztrát míče odskočil na rozdíl polo časových osmi bodů 27:35. Po přestávce se naši kadeti zkoncentrovali a během prvních šesti minut otočili skóre na naši stranu 48:47. Ve čtvrtém dějství kluci velmi dobře osobně bránili a Martin Studnický skvěle doskakoval (16 doskoků). Soupeři jsme dovolili vstřelit pouze 9 bodů. Velká pochvala pro celý tým, který prokázal velkou vůli po vítězství.

Body: Fišera Martin 12, Frič David 11, Schmidl Tomáš 10, Novák Dávid 10, Studnický Martin 10, Brož Matyáš 5, Janovský Jaroslav 4, Bašta Petr 2, čtvrtiny: 15:13, 12:22, 21:12, 16:9.

Mladší žáci U14 - extraliga

BA Nymburk : Ústí n.L.    74 : 54

Sobotního soupeře jsme dobře znali z republikových utkání a nikdy jsme s ním neprohráli. I v tomto utkání naší zlepšenou hrou oproti jiným letošním soupeřům jsme ho přehráli rychlým přechodem a důraznou obranou hlavně ve třetí čtvrtině. Co nás ale stále trápí, jsou obranné doskoky, kde nebere důrazně na záda, a dovolíme soupeři zpod koše skórovat.

Body: Černý J.  14, Snop 11, Dittrich 10, Křemen 9, Vodrážka 9, Nazarčuk 5,Adamec 4, Prokeš 4, Vrchota 4, Zhříval 4, TH: 8/5,  čtvrtiny: 15:12, 24:20, 21:11, 24:21

Nymburk : Tygři Praha  67:70

Zápas s tabulkovým sousedem jsme nezačali špatně. První pětka se dostala do mírného vedení sedmi bodů. Druhá tygří pětka vytáhla obranu a už za dvě minuty druhé čtvrtiny bylo skoro vyrovnáno. Po dalších pěti minutách po trojce Pražanů vedli hosté, ale naši sehráli výborný poslední rychlý protiútok a to přineslo vyrovnání. Počátek druhého poločasu přinesl souboj o každý míč. Zásluhou výborných trestných hodů jsme se dostalo až do devítibodového vedení ve 28.minutě. Poslední čtvrtina však přinesla zklamání. Agresivní obrana soupeře nakonec slavila úspěch a prohra naše postupové naděje na MČR výrazně vzdálila.

Body: Dittrich 12, Vrchota 12, Adamec 11, Snop 11, Černý J. 6, Křemen 6,  Nazarčuk 4, Zhříval 3, Hájek 2, TH: 22/11, čtvrtiny: 19:12, 12:19, 19:14, 17:25.

Starší žáci U13 – krajský přebor

Basket Poděbrady : BA Juventa Nymburk 49:63 a 75:33

V posledním utkání jsme nás hostily Poděbrady na palubovce v Sadské. Naším cílem bylo navázat na poslední výhry (Sparta, Tygři Praha). Věděli jsme, že pokud kluci budou plnit pokyny z tréninků, tak můžeme bojovat o dobrý výsledek, a to se k naší spokojenosti opravdu stalo. Kluci dobře bránili a i v útoku plnili to, co mají. Výsledkem byla výhra o 20 bodů a nutno dodat že zasloužená.

V druhém utkání, kdy hrajeme vždy ve větší rotaci, se nám již tak nedařilo a výsledkem byla prohra, ale radost z výhry z prvního utkání nám již nikdo vzít nemohl.

„Práce je před námi mnoho, ale pokud kluci chtějí a poslouchají, jde vše rychleji a lépe, takže neusnout na vavřínech a v hurá do dalších tréninků,“ vzkazují trenéři.

1.zápas:

Body: Nezdařil Nikolas 13, Ehl Tadeáš 12, Amiel Bar 9, Vitovský Marek 7, Jeník Jakub 4, Kerhart Jonáš 4, Kamenec Lukáš 3, Nozar Michal 3, Davídek Kryštof 2, Hauser Patrik 2, Jenčík Jakub 2, Pelikán Matouš 2, Brhel Jakub 0, Klacek Stanislav 0, Pojsl Matěj 0, čtvrtiny: 18:16, 6:17, 20:15, 5:15

2.zápas:

Body: Hauser Patrik 7, Ehl Tadeáš 6, Davídek Kryštof 5, Jenčík Jakub 4, Nozar Michal 3, Amiel Bar 2, Jeník Jakub 2, Kerhart Jonáš 2, Kamenec Lukáš 1, Pelikán Matouš 1, Brhel Jakub 0, Klacek Stanislav 0, Nezdařil Nikolas  0, Pojsl Matěj 0, Vitovský Marek 0, čtvrtiny: 24:4, 17:11, 16:10, 18:8

Mladší žáci U12 – krajský přebor

BA Nymburk - NBK Juventa Milovice 62:31 a 44:18

V sobotu se na ZŠ Komenského v Nymburce odehrál 'bratrovražedný' zápas mezi minižáky U12 BA Nymburk a NBK Juventa Milovice. V obou utkáních měli navrch hráči BA Nymburk, jejichž družstvo je přece jen o nějaké ty basketbalové roky zkušenější. Byla znát i výšková převaha Nymburka, ovšem hráči Milovic museli diváky velmi mile překvapit. V bojovnosti mnohokrát předčili nymburské hráče a dokázali uhrát dva pěkné výsledky. Celé utkání se neslo ve velice přátelském duchu a došlo i na společné focení.

1.zápas:

Nymburk: Body: Davídek 10, Hazdra 9, Tobiáš a Hauser 8, Hendrych a Újezdský 6, Poláček a Hamtil 4, Sojka 3, Klouček a Kubálek 2, TH 8/4 – Milovice: Body: Bergmann 9, Novák a Šeda 6, Vitovský 4, Žabenský a Nozar 3, TH 12/8; čtvrtiny: 18:6, 14:12, 15:10, 15:3

2.zápas:

Nymburk: Body: Kvíz, Tobiáš, Davídek, Poláček a Hazdra 6, Újezdský 4, Hauser a Sojka 3, Hendrych a Hamtil 2, TH 5/2, Milovice: Body: Bergmann 7, Nozar 5, Vitovský 3, Kramule 2, Novák 1, TH 10/4, čtvrtiny: 17:5, 14:56, 7:2, 6:6

18.02.2020 - 17:09