DIVOKÉ VÝSLEDKY ZÁPASŮ

O posledním hracím víkendu před přerušením soutěží byly k vidění hodně divoké výsledky. Dvě stě devět bodů v první lize, 53 bodů Adama Koláře a 99 nastřílených bodů nestačilo v zápase extraligy starším žákům k vítězství. Junioři bojovali o lepší umístění v extralize, ale neuspěli v Prostějově ani v Ostravě. Stoprocentně úspěšní byli nejmladší minižáci v Benešově, starší minižáci nehráli.

rolex replica omega replica

Muži – 1.liga, finálová skupina

Basketbal Polabí – SKB Zlín 109:100

Byl to hodně divoký zápas. Soupeř přijel se sedmi hráči a po pěti minutách se jim zranil podkošový hráč Vošlajer. Ještě před koncem první čtvrtiny odjel do nemocnice na šití rozražené brady. Vrátil se a ještě odehrál poslední čtvrtinu. Také na naší straně mnoho hráčů nebylo. Junioři byli na utkání v Ostravě a do začátku utkání se nestačili vrátit, proto bylo do hry připraveno jen osm borců. Možná obava z vyfaulování zapříčinila, že obrany nebyly příliš výkonné, a když se k tomu přidá 37 proměněných trojek, není výše skóre už tak velkým překvapením.

Hosté vedli maximálně o 4 body v první čtvrtině a pak ještě chvíli ve druhé části zápasu. Od čtrnácté minuty už jsme byli ve vedení pouze my. Až do poloviny třetí čtvrtiny se rozdíl neustále mírně navyšoval. Pak se Zlín ještě pokusil otočit zápas, ale méně než do desetibodové ztráty to nedokázal. Pár trojek Zlína v posledních čtyřech minutách upravily skóre, ale s konečným vítězstvím se již nic nestalo.

Body: Dlugoš 25, Jirák 25, Kolář 18, Vejvar 11, Szita 10, Tůma 10, Mareš 7, Votroubek 3 - Dokoupil 31, Vaňák 20, Nábělek 15, Krutílek 14, Vošlajer 9, Hanuš 6, Nehoda 5, trojky: 41/15 : 50/22, TH: 7/4:12/8, doskoky: 46:40, fauly: 13:13, čtvrtiny: 29:29, 26:21, 27:20, 27:30

Junioři U19 - extraliga

BCM Orli Prostějov - BA Nymburk 78:61

Na poslední dvě utkání základní části vyrazil náš tým na Moravu. Pavouk playoff už byl téměř jistě daný, ale pár věcí se stále mohlo změnit.

Prostějov jsme na domácí palubovce porazili až v prodloužení a tak se čekal další vyrovnaný zápas. Soupeř vstoupil do utkání velice agresivně. V prvním útoku dokázal trefit střelu za 3 z akce, kterou jsme si na tréninku několikrát procházeli, vzápětí přidal další rychlé koše z protiútoku a my museli dotahovat. V první čtvrtině se velmi dařilo Rylichovi, který se snažil držet prapor za náš tým. Soupeř byl ale lepší na doskoku, vybíhal do rychlých protiútoků a náš postupný útok solidně četl. S klaksonem ukončujícím druhou čtvrtinu trefil Bálint trojku přes ruce téměř z poloviny hřiště, a tak šel soupeř do kabin s vedením 41:29. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo ubránit soupeře na patnácti bodech, ale vlastní nepřesností v zakončení jsme se připravili o šanci na comeback. Ve třetí čtvrtině jsme zahodili spoustu snadných pozic z blízkosti koše a střelba z dálky nás bohužel opět nepodržela. Poslední dějství zvládl Prostějov zkušeně a nepustil nás do žádného trháku. Agresivnější a běhavější soupeř si toto vítězství rozhodně zasloužil.

Body: Valentíny 19 a 15 doskoků, Rylich 14, Kábrt 11, Holoubek 9, Novák 6, Srník 2, TH 17/8:10/6, trojky: 10:3, doskoky: 56:46, čtvrtiny: 18:16, 23:13, 15:12, 22:20

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 94:67

V neděli už bylo jasno o všech dvojicích pro playoff. Jediná změna mohla nastat pouze v případě našeho vítězství - místo Ostravy by série začínala v Nymburce.

Výhodu domácího prostředí jsme chtěli získat, ale náš herní projev tomu opravdu nenasvědčoval. Zápas se nesl v podobném duchu jako ten sobotní. Soupeř nebyl nijak basketbalovější, ale prostě a jednoduše nás "ubil". Ostrava jasně dominovala na doskoku, dobře vyvíjela tlak a znepříjemňovala nám každou herní činnost. Rozhodčí toho se rozhodli do zápasu příliš nezasahovat a my se nedokázali přizpůsobit. Soupeř byl o mnoho agresivnější a byl jasně lepší v celém utkání. Do playoff tedy půjdeme právě proti Ostravě, když za 14 dní nastoupíme na palubovce soupeře. Tabulka se ještě zamíchala díky několika nečekaným výsledkům. Ostrava jde nakonec ze třetího místa a my až z šestého. Pro playoff jsme tedy v roli outsidera a čeká nás velký boj. Doufejme, že hráči na toto utkání rychle zapomenou, protože v neděli bojoval pouze jeden tým.

Body: Srník 19, Holoubek 16, Valentíny 10, Studnický a Fanta 6, Jirák a Snop 3, Rylich a Kábrt 2, TH 18/12:9/3, trojky: 8:8, doskoky: 55:28, čtvrtiny: 25:14, 25:20, 18:13, 26:20

Kadeti  U17 - extraliga

BA Nymburk - Tygři JBC Brno   58 : 37

Ve středu kadeti BA U17 hostili na domácí palubovce v dohrávaném extraligovém utkání Tygry Brno.

Naši hráči přistoupili k velmi důležitému utkání s velkou energií, kterou především v obranné fázi jasně předčili soupeře. Důrazná osobní obrana hlavních tahounů Brna, byla klíčem k úspěchu. V útočné fázi se nám střelecky zejména z dlouhé vzdálenosti příliš nedařilo, o to více jsme hráli kolektivně s důrazem zakončovat zpod koše.

Dalším X - faktorem byl útočný i obranný doskok, kde jsme soupeři nedali šanci (59/35). Pochvala za předvedený výkon patří celému týmu.

Body: Studnický 14, Novák 12, Schmidl 10, Fišera 8, Bašta 4, Brož 4, Kolář 3, Janovský 2, Benák 1, Lorenz 0, trojky: 4:2, TH: 6/2:12/7, fauly: 21:15, čtvrtiny: 14:10, 15:7, 14:12, 15:8

Starší žáci U15 – extraliga

BA Nymburk - NH Ostrava 66:74

Odehráli jsme dobrý první poločas, hráči plnili taktické pokyny a vytvořili jsme si mírný náskok. I přes dobrý vstup do třetí čtvrtiny nám postupně začal drhnout útok, soupeř začal lépe bránit a my jsme se nebyli schopni trefit z trojky. Hráči se bohužel zalekli možného vítězství nad třetím týmem tabulky a naše útočná křeč pokračovala až do konce zápasu a soupeř toho využil a výhru už si pohlídal.

Body: Kolář 27, Janota 13, Fanta a Dohnal po 10, Jakubal 4, Kozák 2. Fauly 18:13, Trojky 1:8, TH 19:11/22:14, čtvrtiny: 20:20, 21:14, 12:20, 13:20

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 84:79

Úvod nám nevyšel a soupeř si vytvořil mírný náskok. Zlepšenou hrou jsme se však ještě v první čtvrtině na soupeře dotáhli. Druhá čtvrtina nám vyšla náramně, když se povedlo skórovat většímu počtu našich hráčů, než je zvykem. Po přestávce náš útok stále fungoval velmi dobře, pomohli jsme si i několika útočnými doskoky a dostali jsme se do dvacetibodového vedení. Ve čtvrté čtvrtině soupeř už skóre jen zkorigoval.

Body: Kolář 24, Fanta 14, Janota 13, Křemen 9, Adamec 5, Dohnal 4, Střítežský 2, Kozák 1. Fauly 21:18, Trojky 7:9, TH 17:11/25:17, čtvrtiny: 13:15, 30:17, 27:23, 14:24

BA Nymburk – TJ Lokomotiva Plzeň  99:104

Obrany obou týmů neexistovaly, v zápase padlo neuvěřitelných 203 bodů. Šlo tedy jen o to, kdo dá o jeden dva koše více, což se nakonec povedlo soupeři. V této přestřelce se opět projevilo, že většina týmů má více hráčů schopných dát koš, než máme bohužel my. Soupeř měl pět dvouciferných střelců a také nám dal 15 trojek.

Body: Kolář 53, Fanta 22, Křemen 11, Dohnal 6, Janota 5, Jakubal 2. Fauly 29:29, Trojky 8:15, TH 30:13/34:19, čtvrtiny: 8:24, 30:37, 29:14, 32:29

Starší minižáci U13 – krajský přebor

BA 2006 Roudnice n.L. : BA Juventa Nymburk

neodehráno

Nejmladší minižáci U11 – krajský přebor

BC Benešov : BA Nymburk  25:72 a 12:78

1.zápas:

Body: Kovač Jakub 20, Poláček Daniel 12, Kvíz Adam 11, Vrba Šimon 8, Davídek Filip 5, Vokřál František 4, Hazdra Tomáš 3, Tomek Vojtěch 3, Horký Šimon 2, Kukačka Jan 2, Moc David 2, Kalný Daniel 0, Karban Jaroslav 0, Kroupa Ondřej 0, Mirovský Vít 0, čtvrtiny: 7:16, 2:24, 6:14, 10:18

2.zápas:

Body: Poláček Daniel 13, Hazdra Tomáš  12, Kvíz Adam 12, Vrba Šimon 12, Kalný Daniel 8, Kovač Jakub 8, Davídek Filip 5, Horký Šimon 4, Kroupa Ondřej 2, Tomek Vojtěch 2, Karban Jaroslav 0, Kukačka Jan 0, Mírovský Vít 0, Moc David 0, Vokřál František 0, čtvrtiny: 4:13, 0:26, 6:17, 2:22

11.03.2020 - 18:29