OPĚT SPOLEČNĚ

Mistrovské soutěže zůstaly nedohrány, a tak to i pro „KORONAsezonu“  2019/20 omega replicauž zůstane. Od poloviny března se hráči Akademie připravovali individuálně a pod vedením našich trenérů zcela nezaháleli. Nyní, kdy je možné trénovat v kolektivu, se i naše Akademie vrací k  tréninkové činnosti.

Krátce potom, co byla zavedena všechna opatření na začátku března, se museli hráči připravovat individuálně. Trenéři jim připravili soubory cvičení, která je měla udržovat v kondici, mohli využívat projekt České basketbalové federace #vratimselepsi a také mohli využít náměty na cvičení, která společně s Robinem Švarcem připravovat klub v přímém vysílání na facebooku a youtube. Tato fáze byla pro mnohé náročná, protože kvalita přípravy byla hodně odvislá od ctižádostivosti každého hráče Akademie. I když s  hráči vyšších věkových kategorií byli trenéři v častějším kontaktu, kolektivní přípravu nic nenahradí.

 

Po zmírnění opatření vlády proti koronaviru a povolenému kolektivnímu tréninku i ve vnitřních prostorech, se proto vracíme ke klasické tréninkové jednotce po jednotlivých družstvech. Pochopitelně za dodržení všech nařízení jako je desinfekce rukou před i po tréninku, desinfekce všech klubových míčů a cvičebních pomůcek, které hráči družstva použili, po každém tréninku. Hráči z rozdílných týmů se nesmí potkávat uvnitř haly a vstup do haly není povolen ani rodičům či jiným osobám, než je hráč a činovníci klubu. Nelze také používat společné šatny a sprchy!

 

Všechna družstva mají v programu dva až tři tréninky týdně. Až do kategorie U14 budou jednotliví hráči trénovat ve skupinách ročníků, jehož byli v nedokončené sezoně členy. Hráči kategorie U15 a U17 budou „postaršeni“ a budou se připravovat jako družstva o jednu kategorii vyšší. V trénincích bude pokračovat také přípravka, ta však kvůli vyššímu počtu členů bude rozdělena do dvou skupin.

 

Protože víme, jak důležité a motivační jsou pro mladé hráče zápasy, rádi bychom zorganizovali na červen přátelská utkání, případně turnaj jako náhradu za zrušený Velikonoční turnaj U13. Všechno bude kromě nás rozhodovat situace v České republice.   

 

V květnu probíhal po uplynulých sedm let Mini Basket Víkend Kemp. Ten z pochopitelných důvodů v tomto termínu neproběhne, ovšem nejmladší adepti basketbalu by o osmý ročník přijít neměli. Pokud to situace dovolí, připravíme ho pravděpodobně na poslední týden v srpnu. Budeme vás včas informovat na našich stránkách i na sociálních sítích.

 

BA Nymburk
14.05.2020 - 11:49