Stříbrní junioři zahájili přípravu na novou sezonu

Junioři BCM Nymburk U19 zahájili 5.8. přípravu na novou sezónu. V pondělí se na tréninku hlásilo 12 hráčů. O týden delší volno dostali reprezentanti Dominik Heinzl, Matěj Svoboda a naše nová akvizice Honza Kozina. Tréninky probíhají v dvoufázovém rytmu po dvou hodinách. V každém týdnu se také naši hráči popasují dvakrát s posilovnou.

Junioři BCM Nymburk U19 zahájili 5.8. přípravu na novou sezónu. V pondělí se na tréninku hlásilo 12 hráčů. O týden delší volno dostali reprezentanti Dominik Heinzl, Matěj Svoboda a naše nová akvizice Honza Kozina. Tréninky probíhají v dvoufázovém rytmu po dvou hodinách. V každém týdnu se také naši hráči popasují dvakrát s posilovnou. Na konci prvního týdne jsme odehráli jedno utkání proti izraelskému týmu, který je v Nymburku na soustředění. V pondělí 12.8. bude již tým kompletní a příprava nabere na obrátkách jak v intenzitě tak objemu. Všichni hráči se na přípravu těší  a prokazují velmi dobré předpoklady ke svému zlepšení.

BCM Nymburk –  Hapoel Galil Elyon  84 : 46  (29:20, 15:17, 21:1, 19:8)

Holý 22, Stegbauer 17, Senohradský 15, Šubert 7, Zahrádka 7, Lukaševič 6, Křepela 6, Vaněk 4, Vejtruba 0

Výhra našeho týmu se zrodila až ve druhé polovině utkání. Do té doby mladí Izraelci předváděli  velice solidní střelbu s dobrým pohybem a útočným doskokem. První čtvrtina byla bohatá na body. Našemu týmu se podařilo sehrát a úspěšně zakončit nové akce. Přesto, že se naší obraně dařilo, Izraelci dosáhli ve čtvrtině 20 bodů. Našich pět zbytečných ztrát k tomu také výrazně přispělo. Ve druhé čtvrtině Izraelci pokračovali ve svém dobrém výkonu. Naopak našemu týmu se nedařilo zakončovat připravené střelecké pozice. Tato čtvrtina se nám nepovedla ani v obraně ani v útoku. Ve třetí čtvrtině byla předvedená hra podle trenérova gusta. Velmi agresivní obrana se zdvojováním a rotacemi, rychlý přechod na útočnou polovinu a vysoké procento v zakončení. Výsledek tohoto hracího období 21:1 mluvil za vše. Poslední čtvrtina se odehrávala v podobném rytmu a celkový výsledek naprosto odpovídal poměru sil na palubovce.