Žáci U15 se zúčastnili turnaje v Jaroměři

Tři dny před koncem roku hráči BCM Nymburk U15 odjeli na jednodenní turnaj do Jaroměře. Velmi dobře obsazený turnaj, pouze z týmu extraligy U15, sliboval vyrovnaná utkání.

Tři dny před koncem roku hráči BCM Nymburk U15 odjeli na jednodenní turnaj do Jaroměře. Velmi dobře obsazený turnaj, pouze z týmu extraligy U15, sliboval vyrovnaná utkání. Dalším pozitivem a určitým záměrem účasti na tomto turnaji bylo poznání soupeřů v nadstavbové části soutěže U15. Bohužel jsme do Jaroměře neodjeli v kompletní sestavě, pro zranění či nemoc chyběl Martin Šiler, Robin Švarc a Vojtěch Vejvar. Turnaj se hrál systémem každý s každým, 4x8 minut.

Baskeťáci Josefov – BCM Nymburk              54:37

První utkání jsme odehráli proti domácímu celku, za který nastoupil i rozehrávač Jan Mráz, sbírající zkušenosti u nás v Nymburce, konkrétně v extralize U17. Soupeře jsme zaskočil rychlou hrou, navzdory brzkému vstávání. Baskeťákům se nedařilo především na útočné polovině, kdy nedali spoustu vyložených situacích. Nenechali jsme je v tom samotné a se stejným problémem jsme se potýkali i my. Vyrovnaný zápas vydržel až do poslední čtvrtiny, kdy se domácí rozjeli a my nepřišli s odpovědí. Konečný rozdíl ve skóre, sedmnáct bodů, je pro nás tedy trošku krutý, ale domácí celek se výhru plně zasloužil svou bojovností, kterou nás přehrál především na doskoku.

Body: Mikyska 14, Krumpolec 6, Jeřábek 5, Mareš 4, Tejček, Pýcha, Holoubek a Novák po 2, TH: 21/10, fauly: 16, čtvrtiny: 10:11, 14:11, 11:7, 19:8.

BCM Nymburk – BA Sparta                              50:72

Po dvouzápasové pouze jsme nastoupili k dalšímu utkání. Pražané nás mírně podcenili a my díky tomu získali vedení v utkání. Výpadkem a svými chybami především při zakládání postupného útoku jsme ovšem soupeři dovolili srovnat krok a pustili ho do poločasového vedení o šestnáct bodů. V době, kdy již bylo o výsledku rozhodnuto, dostali velký prostor hráči z širší rotace. Soupeř toho využil k navýšení svého náskoku. My ale zároveň šetřili opory na další utkání, které rozhodovalo o konečné třetím místě.

Body: Mareš 10, Kulich 9, Mikyska 8, Jeřábek a Novák 5, Krumpolec s Pýchou 4, Tejček a Pavlíček po 2, Holoubek 1, TH: 24:12, fauly: 17, čtvrtiny: 16:8, 4:28, 13:18, 17:18.

BCM Nymburk – Levharti Chomutov                       69:52

Poslední zápas na turnaji jsme odehráli ihned po skončení utkání se Spartou. Dostatečně rozběhaní jsme na soupeře vlétli a velkou měrou rozhodli o utkání již v první čtvrtině. Získaný náskok jsme poté celý zápas udržovali a ve třetí čtvrtině ho ještě navýšili. Tímto vítězstvím jsme si tam zajistili konečné třetí místo.

Body: Kulich 15, Pýcha 11, Mareš 9, Tejček 8, Jeřábek 7, Krumpolec 6, Novák 5, Mikyska 4, Holoubek a Pavlíček 2, TH: 15/7, fauly: 15, čtvrtiny: 22:8, 15:18, 21:13, 11:13.

Turnaj své cíle naprosto splnil. Nikdo z hráčů se nezranil. Všichni kluci nastoupili a podíleli se na cenném úspěchu.  V neposlední řadě jsme poznali své soupeře, se kterými se potkání v bojích o umístění v extralize U15 a můžeme se na ně díky získaným poznatkům lépe připravit. Milým překvapením je zvolení Miloslava Kulicha do All Star pětky turnaje. Touto cestou mu gratulujeme a doufáme, že i nadále na sobě bude tvrdě pracovat a není to jeho poslední individuální ocenění v jeho kariéře.