Crystal Bohemia Cup 2014 - 3.den

Ke svým posledním utkáním na Crystal cupu 2014 se v neděli dopoledne dostavily týmy Nymburka a Japonska.  Tyto týmy se spolu utkaly v přátelském utkání ještě před začátkem turnaje, a nymburští ač nastoupili bez Matěje Svobody.

BCM Nymburk U18 – Japonsko U16             80:57 (22:17, 18:7, 24:15, 16:18)

Ke svým posledním utkáním na Crystal cupu 2014 se v neděli dopoledne dostavily týmy Nymburka a Japonska.  Tyto týmy se spolu utkaly v přátelském utkání ještě před začátkem turnaje, a nymburští ač nastoupili bez Matěje Svobody, jasně zvítězili o 30 bodů.  Možná i proto došlo ze strany BCM k mírnému podcenění a Japonsko se po celou první čtvrtinu drželo v kontaktu. Nymburský kouč Pavel Beneš marně probouzel své svěřence gestikulací podél postranní čáry i time-outem.  Přesto byly po celou první čtvrtinu jeho pohyby rychlejší než většiny jeho svěřenců.  Ve druhé čtvrtině však už Nymburk vedený opět Matějem Svobodou zvýšil tempo, vyvaroval se zbytečných chyb a velmi rychle navýšil rozdíl ve skóre na poločasových 16 bodů. Ve stejném duchu pokračoval i druhý poločas, kdy Nymburk kontroloval hru a i přes vystřídání opor udržel velký rozdíl ve skóre.

BCM Nymburk U18

Body : Svoboda 19, Lukaševič 16, Senohradský 14, Bubeník 8, Mráz 5, Sarna a Kosík 4, Kotásek 3, Křepela 2

TH : 11/5

Fauly :  15

Japonsko U16

Body : Yanagawa 12, Sugimoto 10, Tsuya 7, Nitta a Tokashiky 6, Saito 4, Toews 3, Fujishima, Aoki a Nishida 2

TH : 12/10

Fauly : 15

Maďarsko U16 – Česká republika U16                       88:80  (25:23, 22:20, 18:15, 23:22)

V závěrečném utkání letošního turnaje jsme byli svědkem souboje o druhé místo. Češi potřebovali pro druhé místo zvítězit o 22 a více bodů. Výhra o méně by je posunula na třetí místo a porážka by je odsoudila na poslední místo na turnaji. Maďarský tým si mohl dovolit prohrát díky dobrému skóre do 22 bodů a stále by zůstal na druhém místě. Oba týmy se do sebe zakously hned od začátku a v útočném basketbale se po celou první čtvrtinu skóre přelévalo ze strany na stranu. K druhé čtvrtině nakonec nastupovali s košem k dobru hráči Maďarska.  Do druhé čtvrtiny nastoupilo Maďarsko se zlepšenou obranou a po 2 a půl minutě si musel trenér České republiky Peter Bálint brát již druhý oddechový čas, aby zastavil tlak Maďarů. Po time-outu se tlak na chviličku zastavil, ale český tým se dál trápil v obraně a dostával jeden koš za druhým a rozdíl ve skóre pomalu narůstal až na 13 bodů. Češi se však v posledních 3 minutách zvedli a vrátili se do utkání, když snížili na poločasových 47:43. Na začátku druhého poločasu pokračovala vyrovnaná přetahovaná, ale postupem času se Maďarsko začalo vzdalovat až na konečný rozdíl 8 bodů, když na konci díky prostřídání Česká republika zkorigovala rozdíl bodů mezi oběma týmy.

Maďarsko U16

Body: Fulop 21, Lewis 15, Molnár 14, Doktor 13, Rudner 8, Bordács 7, Maté 6, Kocis a Fronius 2

TH: 33/25