Mezinárodní zápasy s japonskými družstvy v hale Komenského!

Další z řady výhod BCM Nymburk je možnost porovnání se s týmy z jiných států, které přijíždějí do České republiky v rámci soustředění. Naši hráči již měli možnost poměřit se například s reprezentací Maďarska a Japonska do 16 let, zúčastnili se turnaje ve Španělsku, v Maďarsku nebo naposledy poměřili síly s týmem z Ruska. 

Další z řady výhod BCM Nymburk je možnost porovnání se s týmy z jiných států, které přijíždějí do České republiky v rámci soustředění. Naši hráči již měli možnost poměřit se například s reprezentací Maďarska a Japonska do 16 let, zúčastnili se turnaje ve Španělsku, v Maďarsku nebo naposledy poměřili síly s týmem z Ruska. Další zkušenost nás čeká s týmy z japonských středních škol Shimizu-Higashi High SchoolOmiyakita High School

V Japonsku se basketbal mládeže, podobně jako v USA, centralizuje do středních škol. Hráči/studenti navštěvují střední školu jejíž barvy potom hájí i v basketbalovém týmu. Školy jsou tedy přímo zodpovědné za co nejvyšší úroveň akademického vzdělání i tréninkového procesu. Oba týmy jsou v Evropě na zápasovém turné, během kterého navštíví Německo a Českou republiku. My proti těmto týmům postavíme družstvo U18, které bude složeno z mladších hráčů z kategorie U19 (ročník 96) a hráčů  U17 (ročníky 97 a 98).  

První utkání se uskuteční 23.3. v 17:00 v hale ZŠ Komenského a soupeřem bude tým Shimizu-Higashi High School.

Druhý zápas je na programu o týden pozdeji, 30.3. v 17:00 opět v ZŠ Komenského.  Tentokrát bude naším soupeřem tým Omiyakita High School.

Přijďte se podívat na jiný styl basketbalu, japonskou poctivost, rychlost a precizní organizaci družstev. Zároveň můžete svou učastí a hlasy naše hráče podpořit ve snaze zvitězit nad týmy ze země vycházejícího slunce!

BCM Nymburk
17.03.2014 - 22:44