a
b
s
o
l
v
e
n
t
i

BC Geosan Kolín

DEKSTONE Tuři Svitavy

Egoé Basket Brno

Cal State Fullerton Titans

ČEZ Basketball Nymburk

Egoé Basket Brno

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BK ISKRA Svit

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BKM Lučenec

Královští Sokoli

Rozhovor s Jiřím Welschem

Jiří, doporučil byste rodičům dát své děti do BCM?

BCM je velmi dobře vedené a propracované centrum mládeže. Působí v něm zkušení trenéři, někteří z nich jsou bývalí vynikající hráči, kteří mají ze svých bohatých zkušeností co předávat.  Proto je centrum rozhodně dobrou volbou pro rodiče a děti, kteří to myslí s basketbalem vážně.

Jiří, doporučil byste rodičům dát své děti do BCM?
BCM je velmi dobře vedené a propracované centrum mládeže. Působí v něm zkušení trenéři, někteří z nich jsou bývalí vynikající hráči, kteří mají ze svých bohatých zkušeností co předávat. Proto je centrum rozhodně dobrou volbou pro rodiče a děti, kteří to myslí s basketbalem vážně. V Nymburce dostanou to nejlepší, co pro svůj sportovní růst potřebují. Elitní trenérský tým, zdravotní péči, individuální přístup a také konkurenční a tím pádem i motivující prostředí. V neposlední řadě se v BCM klade také velký důraz na plnění školních povinností a vzdělání všeobecně.

Může se BCM svou kvalitou výuky basketbalu a výchovy dětí srovnávat s těmi nejlepšími centry, které jste během kariéry poznal ve světě?
Co jsem poznal v zahraničí, tak je nymburské centrum v mnoha ohledech srovnatelné. Snaží se hledat nejnovější trendy a aplikovat je v praxi. Vzhledem k tomu, že šéftrenérem BCM je bývalý reprezentační trenér a hráč Michal Ježdík, který pravidelně čerpá nové poznatky o basketbalové, atletické nebo psychologické přípravě, je o metodiku BCM postaráno na nejvyšší úrovni.

Byl byste lepším hráčem, pokud byste v dětství navštěvoval podobné centrum s tak špičkovou péčí?
Na to není lehká odpověď. Od šesté třídy jsem navštěvoval základní sportovní školu se zaměřením nejen na basketbal, ale i atletiku, gymnastiku a další odvětví, které mi umožňovaly rovnoměrný sportovní růst. Možností rozvíjet svůj talent jsem měl tedy hodně. BCM je však špičkové sportovní centrum svého druhu. Pro mladé a talentované basketbalisty, kteří mají nejvyšší ambice, je skvělou příležitostí, jak jich dosáhnout.

BCM Nymburk
05.09.2013 - 0:00