Sportovní den na letenské pláni

V sobotu 27. Září se na letenské pláni v Praze konal sportovní den, za účelem navrácení této plochy zpět občanům. Letenská pláň byla dlouhou dobu nepřístupná veřejnosti z důvodu stavby tunelu Blanka. Nyní jsou již všechny práce hotové a letenská pláň je upravena a připravena pro Pražany.

V sobotu 27. Září se na letenské pláni v Praze konal sportovní den, za účelem navrácení této plochy zpět občanům. Letenská pláň byla dlouhou dobu nepřístupná veřejnosti z důvodu stavby tunelu Blanka. Nyní jsou již všechny práce hotové a letenská pláň je upravena a připravena pro Pražany, aby zde mohli trávit svůj volný čas. V tento sportovní den zde probíhala ukázka různých sportů, které si děti, ale i dospělí, mohli zdarma vyzkoušet. Jednalo se například replique breitling o fotbal, frisbee, lukostřelbu, hokej, jízdu na kole a v neposlední řadě zde nesměl chybět ani basketbal. U basketbalového koše asistovali případným zájemcům čtyři kluci z Basketbalové Akademie v Nymburce (Radek Telvák, Dominik Pošík, Marek Ivan a Lukáš Kosík) a děti z Basketbalové Akademie z Prahy.

Přestože v sobotu v Praze panovalo nádherné počasí, mnoho lidí na letenskou pláň nezavítalo. I přes malou účast veřejnosti si k basketbalovému koši nalezla cestu hrstka dětí, které byly za svoji snahu odměněny plakátem nymburského týmu mužů. Malým zpestřením celé akce byl poté pochod sparťanských fans, kteří od fotbalového stadiónu Sparty vycházeli do Edenu, kde se konalo derby pražských S.

BA Nymburk
29.09.2014 - 16:50