První školní den v Sadské

Vraťme se ještě krátce k naší pondělní návštěvě na Základní škole v Sadské. Partnerská škola našeho Basketbalového centra mládeže zažila speciální první školní den.

Živě ho totiž přenášel štáb Snídaně s Novou a v přímém vstupu se ze školní tělocvičny přihlásili také Rado Rančík se sportovním ředitelem Michalem Ježdíkem.

Televizní štáb "obsadil" školní tělocvičnu po 4 hodině ráno, děti, mladé začínající basketbalistky byly k dispozici těsně po 6. I když to byl asi jejich nejčasnějsší trénink v jejich prozatím krátké kariéře, trénovaly a skotačily s míčem s takovým elánem a entusiamem, že jim všichni přítomní jen tiše záviděli.

Živě ho totiž přenášel štáb Snídaně s Novou a v přímém vstupu se ze školní tělocvičny přihlásili také Rado Rančík se sportovním ředitelem Michalem Ježdíkem.

Ti tak na vlastní oči viděli, s jakým nadšením trénují brzy po ránu místní Sadské Vosy. Tedy dívčí školní tým, který je chloubou paní ředitelky Blanky Žánové.

„Je to neuvěřitelné,“ kroutil lehce šokovaně hlavou Rado, když pozoroval, jak nejmladší minižákyně pobíhají od čtvrt na sedm čiperně po tělocvičně a pilují dvojtakty.

„Škola v Sadské je jedním z několika partnerů, kteří spolupracují s naším Basketbalovým centrem mládeže,“ objasnil Michal Ježdík divákům Novy, jaké jsou vazby Nymburka na školu, která je výchovou sportovních talentů proslulá.

V pondělí to nebyla naše první návštěva v Sadské. V dubnu letošního roku někteří naši hráči obstarali velkou část výuky jednoho školního dne a vyzkoušeli si role učitelů.

Rado Rančík se tak stal angličtinářem, Jiří Welsch vedl hodinu přírodopisu, Vojtěch Hruban s Tomášem Pomikálkem vyučovali matematiku a Lukáš Palyza byl na chvíli tělocvikářem.

Fotogalerie

BCM Nymburk
10.09.2013 - 6:25