Setkání s rodiči 14.12.2014

V neděli 14. Prosince proběhlo druhé setkání rodičů a dětí z Basketbalové akademie Praha. Setkání se uskutečnilo před zápasem Nymburka, s věhlasným soupeřem CSKA Moskva, v prostorách holešovické Tipsport arény. Celkem se zde sešlo 92 dětí a rodičů, které přišli přivítat a pozdravit členové výboru BA Praha pánové Miroslav Tutter a Petr Kališ.

V neděli 14. Prosince proběhlo druhé setkání rodičů a dětí z Basketbalové akademie Praha. Setkání se uskutečnilo před zápasem Nymburka, s věhlasným soupeřem CSKA Moskva, v prostorách holešovické Tipsport arény. Celkem se zde sešlo 92 dětí a rodičů, které přišli přivítat a pozdravit členové výboru BA Praha pánové Miroslav Tutter a Petr Kališ, sportovní ředitel ČEZ Basketballu Nymburk, Michal Ježdík a patron Basketbalové akademie Praha, Jiří Welsch. Jirka všechny přivítal a popřál všem zúčastněným příjemné sledování basketbalového zápasu. Byl velmi potěšen a překvapen počtem lidí, před kterými mohl promluvit a všem za to poděkoval. Jirka také všechny rodiče a děti pozval na následující domácí zápasy Nymburka, které by se již měly konat v hale Královka, ten nejbližší 30. prosince v 18:30 proti USK Praha. Vyslovil potěšení, že pražská akademie už na Královce měla první tréninky, které budou pravidelně pokračovat čtyřikrát týdně. Sám přislíbil účast na některém z nich.

Poté si vzal slovo sportovní ředitel ČEZ Basketballu Nymburk, pan Michal Ježdík, který vyzdvihl práci všech trenérů, především hlavního trenéra René Štěpánka, a organizačních pracovníků Basketbalové akademie Praha. Miroslav Tutter doplnil a vysvětlil rodičům, že Basketbalová akademie Praha se právně stala součástí rodiny Basketball Nymburk i po formální stránce.

V poslední části Michal Ježdík nastínil, že se podařilo rozšířit sestavu trenérů Basketbalové akademie Praha. Novými členy se stali Jan Štěpánek a Kateřina Novotná. Prostor byl věnován i informacím týkajících se rozvoje hráčů a náborů nových dětí, které se budou konat na jaře v roce 2015. V novém náborovém období se primárně zaměříme na děti ročníků narození 2007/2008, možnost ale dostanou i starší, pohybově nadané děti. Na závěr Michal Ježdík zdůraznil dvě věci: „Chceme nabídnout našim hráčům, vašim dětem, kvalitní, vzdělaný trenérský tým, který se nebude koncentrovat pouze na výsledky utkání. Našim cílem je vytvořit dlouhodobou koncepci přípravy dětí, ve které nepůjde v prvním období pouze o vítězství. Zároveň se budeme snažit vnímat rozdíly mezi kalendářním a biologickým věkem.“

 Setkání bylo velice příjemné. Děkujeme všem za účast. Těšíme se na další setkání.

BA Praha
16.12.2014 - 22:00