Družstvo BA Nymburk vyhrálo na turnaji v Groningenu obě utkání

K prvnímu utkání na turnaji jsme nastoupili proti vítězi základní části lotyšské ligy BS Riga ( odchovanci Timma, Bertrans...). V prvních minutách nastoupili naši hráči plně koncetrovaní a po třech minutách jsme vedli 9:0.

BS Riga - BA Nymburk 59-61 (6-17, 27-37,42-45)

Body: Svoboda 22, Peterka 20, Bakule a Dlugoš po 5, Bubeník 3, Senohradský 2, Vaněk 1.

K prvnímu utkání na turnaji jsme nastoupili proti vítězi základní části lotyšské ligy BS Riga ( odchovanci Timma, Bertrans...). V prvních minutách nastoupili naši hráči plně koncetrovaní a po třech minutách jsme vedli 9:0. Soupeř však hru zpřesnil více zahustil vymezené území a již koncovka 1. q. naznačovala, že půjde o litý boj po celé utkání. Druhá perioda byla zcela v režii hostů, kteří se dostali i do vedení, ale závěr patřil především Svobodovi (poslední 4 min. 2q. 8 bodů). Poločasový náskok vypadal slibně, ale zdání často klame. Hned úvod 3. q naznačil v čem je náš největší problém - doskok na obou polovinách hřiště. Soupeř často doskakoval ve trojici až čtveřici a naši mladíci byla rázem pod velkým tlakem. Poslední část hry však výborně zahrál Dlugoš, několikrát vybídl k jednoduchým bodům Peterku či nacházel volné střelce. Závěr zápasu však ovládl zcela někdo jiný - hned 4 doskoky (3 útočné) získal Adam Bubeník. Soupeř jej musel posílat na čáru TH a je jen škoda, že to Adam netrestal více - poslední minuta 6/2. Své si odehráli všichni hráči a zvládli jsme úvodní, vstupní zápas výsledkově na jedničku. Herně ještě trochu vázla spolupráce na útočné polovině a je jen škoda, že střelci více netrestali své otevřené střely.

Taijin - BA Nymburk 57-65 (12:10, 29:23, 49:43 )

Body: Svoboda 24 (6x3), Peterka 17 (2x3), Senohradský 9 (1x3), Kurka 6, Dlugoš 5 (1x3), Bubeník 4.

Velký zápas, tak se dalo nazvat souboj mezi neporaženými celky úvodních střetnutí. Asijský tým výborně poskládaný somatotypově předvádí velmi fyzickou a až strojovou hru. Pozitivem celého zápasu bylo, že jsme se v nasazení a tvrdosti soupeři vyrovnali. Poločas vyzněl lépe pro tým z Taijinu. A když hostě v 6. minutě 3 q. vedli již rozdílem 12 bodů vypadalo s našimi mladíky zle - nedobře. Po time outu však ke zteči zavelel neúnavný bojovník Svoboda. Hnal své spoluhráče, vybízel je ke skórování, zcela vymazal soupeřovu hvězdu na křídle a odměnou mu byla stále jistější střelba za 3 body. A aby toho nebylo málo, s klaksonem ukončující 3 periodu proměnil i střelu z poloviny hřiště. Poslední čtvrtina byla zcela v režii jednoho týmu. Výborný výkon opět předvedl Dlugoš, když gumoval z palubovky hned tři soupeřovy rozehrávače a v útoku nacházel volné střelce, či oba pivotmany. Své odvedl Peterka pod oběma koši a společně s Kurkou působil kompaktně a skvěle se doplňovali. Zápas to byl však jiného muže - Matěj Svoboda zcela ukázal svůj potenciál, do hry přenesl tréninkovou píli a zejména srdce. Svým výkonem zcela strhnul nejen své spoluhráče, ale i celé publikum, které v poslední čtvrtině až euforicky hnalo naše borce k obratu. Pochvalu však za celý zápas zaslouží každý orologi replica di lusso z hráčů, i benjamínek Dominik Štěpán, pro kterého to byl křest ohněm.

Zítra čeká náš tým zápas o pořadí ve skupině proti houževnatému domácímu celku, který v odpoledním utkání strhl koncovku proti Rize na svoji stranu a zvítězil 62:61. Nedělní zápas začíná od 12:15.

Jak jste si mohli povšimnout, v našem týmu nastupuje hráč Martin Peterka, k jehož účasti se vyjádřil Michal Ježdík:  u nastupuje hráč Martin Peterka, k jehož účasti se vyjádřil Michal Ježdík:""Jsme rádi, že jsme se domluvili s Martinem a jeho klubem Hradec Králové na účasti na turnaji v Holandsku. Martin už delší dobu dojíždí do Nymburka několikrát týdně na individuální a skupinové tréninky, čímž společně zvyšujeme konkurenční prostředí. Můžu říct, že Martin je velmi pracovitý a věřím, že tréninky v Nymburce, společně s účastí na turnaji a utkáními za Hradec Králové mu dají solidní základ pro účast v reprezentačním výběru U20".

04.04.2015 - 21:51