Generálka na extraligu vyšla na výbornou

Ve středu 2.10. jsme si pozvali ke generálce na extraligu juniorů velmi ambiciózní tým II. ligy mužů, tým Poděbrad. Od začátku utkání jsme na soupeře vyvíjeli obrovský tlak, ze kterého pramenily jeho ztráty míče. Tyto ztráty jsme proměňovali v body s vysokou úspěšností a to především po rychlém protiútoku. V obraně jsme velmi elasticky vyplňovali vymezené území a opět se vraceli pokrýt střelce z perimetru.

Ve středu 2.10. jsme si pozvali ke generálce na extraligu juniorů velmi ambiciózní tým II. ligy mužů, tým Poděbrad. Od začátku utkání jsme na soupeře vyvíjeli obrovský tlak, ze kterého pramenily jeho ztráty míče. Tyto ztráty jsme proměňovali v body s vysokou úspěšností a to především po rychlém protiútoku. V obraně jsme velmi elasticky vyplňovali vymezené území a opět se vraceli pokrýt střelce z perimetru. Velmi dobře se nám dařila obranná činost 1/1 a chytře jsme chodili do rotací a výpomoci. Na útočné polovině nám vycházeli nacvičené kombinace a tím jsme dostávali hodně prostoru pro střelbu. Díky našemu relojes de imitacion nížšímu procentu střelby svítilo po závěrečném hvizdu na tabuli skromných 72 bodů. I tato útočná potence nám však stačila k tomu, aby jsme hosty deklasovali třiceti bodovým rozdílem. Předvedená hra nám však také ukázala na čem musíme tvrdě pracovat a to je ten nejdůležitější  závěr z tohoto posledního přípravného utkání. 

V přípravných utkáních na tuto sezónu jsme odehráli 14 utkání, ze kterých jsme odešli se 12 vítězstvími a jen se dvěma porážkami. Všichni trenéři a hráči si přejeme, aby nám podobný poměr výher a porážek vydržel i do naší soutěže. První kolo vypukne již za 9 dní 12.10. a to reprízou loňského finále proti USK Praha. Hrát budeme na Komendě od 16:30. Přijďte nás podpořit v co největším počtu, protože bude k vidění elitní juniorský basketbal se spoustou krásných okamžiků, bojovnosti a reprezentantů na obou stranách.

BCM Nymburk U19 - Basket Poděbrady muži - 72:39  (20:8,22:13,14:9,16:9)

Body: Stegbauer 21 a 10 doskoků, Svoboda 15 a 6 doskoků, Šubert 11 (tři trojky), Kozina 11 a 10 asistencí, Vaněk 4 a 5 asistencí, Heinzl 4 a 17 doskoků, Křepela 2, Vejtruba 2, Rykl 2. Lukaševič a Kovač 0

BA Nymburk
03.10.2013 - 9:09