Rekondiční soustředění v Itálii

Hráči BA Nymburk kategorií U14, U15, U17 se v sobotu vrátili z rekondičního soustředění , které stejně jako v loňském roce proběhlo v italském městě Porto San Girgio. Každý den trenéři připravili pestrý sportovní program. Hráči U 17  turnajově soutěžili v řadě doplňkových sportů, které se odehrávali zejména v krásném prostředí pláže.

Hráči BA Nymburk kategorií U14, U15, U17 se v sobotu vrátili z rekondičního soustředění , které stejně jako v loňském roce proběhlo v italském městě Porto San Girgio.

Každý den trenéři připravili pestrý sportovní program. Hráči U17  turnajově soutěžili v řadě doplňkových sportů, které se odehrávali zejména v krásném prostředí pláže. Podrobně sportovní aktivity U17 popisuje níže trenér Pavel Beneš.

U14 a U15 ještě denně absolvovali jednu tréninkovou jednotku a přátelské utkání se stejně starými místními kluky v tělocvičně  klubu San Giorgio s ohledem na následující  olympijský turnaj dětí a mládeže, který právě probíhá v Plzni.

Mimo sportovní náplň mnozí využili možnosti navštívit poutní místo Loreto, výrobnu olivového oleje a místní vinici.

Soustředění zaměřené především na obnovení fyzických a psychických sil po velmi dlouhé a náročné sezoně splnilo svůj účel.

Přiložené fotografie dokládají pohodu a radost, která po celý pobyt vládla mezi všemi účastníky.

BA děkuje za spolupráci s SOU a SOŠ Nymburk , která stejně jako v minulém roce využila stejného termínu k poznávacímu zájezdu svých studentů a pedagogů.

Po šestnácti hodinové cestě do místa pobytu, jsme se šli ubytovat a dospat spánkový deficit. Hráči dostali celý den volno, aby mohli nabrat síly na "MULTICONTEST SPORT ITALIANO", který byl pro ně připraven trenéry. Tento "ITALSKÝ VÍCEBOJ" se skládal z deseti různých disciplín, sportů či ukázek dovedností, které byly bodovány a celkový součet bodů, ze všech soutěží, pak určil nejvšestrannější tým. Hráči byli rozděleni do pěti družstev po třech.

Tým 1 - Eda, Dominik, Miki

Tým 2 - Šilda, Vašek, Filda

Tým 3 - Márty, Pleši, Zajda

Tým 4 - Koláč, Páťa, Milda

Tým 5 - Peťa, Roman, Vojta (Vojta Pýcha nakonec neodjel a tak byl nahrazen Kristínou Benešovou)

Neděle dopoledne - beach fotbal

V tento den vše vypuklo ráno v 9:00. Na dopoledním programu byl Beach fotbal. Týmy hrály každý s každým na 10 min hrubého času.

Tuto disciplínu ovládl a plný počet bodů získal tým dva, který vyhrál po bitvě až na skóre, když hned první tři družstva měla stejný počet bodů v mini tabulce.

Pořadí disciplíny: 1. Tým 2 (5 bodů), 2. Tým 1 (3 body), 3. Tým 4 (2 body), 4. Tým 3 (1 bod), 5. Tým 5 (0 bodů)

Neděle odpoledne - kanjam

Ve čtyři hodiny, jsme rozehráli druhou disciplínu. Je to v našich končinách trošku netradiční sport, kdy se pomocí frisbee snažíte trefit terč či daný prostor. Pokud jde talíř mimo cíl, mohou ho spoluhráči tečovat do terče a tím získat body navíc. Všichni jsme se toto odpoledne hodně nasmáli, jelikož při tečování talíře bylo  k vidění spousta pádů či nestandartních pohybů :-).

Pořadí disciplíny: 1. Tým 2 (5 bodů), 2. Tým 3 (3 body), 3. Tým 1 (2 body), 4. Tým 5 (1 bod), 5. Tým 4 (0 bodů)

Pondělí dopoledne - beach hazená

Opět v 9:00 jsme rozehráli házenou, která se zvrhla v neuvěřitelný boj o každou branku. Ani jedno družstvo nechtělo dát svoji kůži zadarmo a tak se o vítězi rozhodovalo až v posledních sekundách závěrečných utkání.

Pořadí disciplíny: 1. Tým 1 (5 bodů), 2. Tým 2 (3 body), 3. Tým 5 (2 body), 4. Tým 3 (1 bod), 5. Tým 4 (0 bodů)

Pondělí odpoledne - beach volejbal trojic

V této disciplíně se ukázala souhra týmů či cit hráčů pro míč a prostor. Bylo vidět, že spoustě klukům volejbal nic moc neříká a tak spíše urputně bojovali než ladně zakončovali :-)

Úterý dopoledne

V toto dopoledne bylo volno a všichni tak mohli spočinout nebo jet na výlet do Loreta.

Úterý odpoledne - beach přehazovaná

Odpolední program vyplnila přehazovaná ve výskoku přes volejbalovou síť. Tady si všichni zařádili opravdu naplno. Kluci smečovali, skákali pro míče, radovali se a povzbuzovali navzájem. Především Miki byl k neudržení a jeho nasazení bylo dech beroucí.

Středa dopoledne - šestky s atypickým míčem

Jediná soutěž spojená přímo s basketbalem bylo střílení trestných hodů. Zde naprosto suverénně zazářil třetí tým, který nedal nikomu šanci a zaslouženě zvítězil.

Středa odpoledne - plavání (štafety)

Tak na tyto závody opravdu nikdy nezapomeneme. Kluci plavali první úsek znakem, druhý prsa a třetí kraul. Šipky, které někteří předváděli, byly "skoro" na úrovni Olympijských her - skoků do vody. Různorodé plavecké styly, které jsme nakonec po velké snaze a odříkání pojmenovali kraul, zaujaly i kolemjdoucí italské turisty. Z těch se stali fanoušci a aplaudovali při každé obrátce.

Čtvrtek dopoledne - beach volejbal dvojic

V poslední den turnaje, se již kalkulovalo s body. Přece jen se hrálo o medaile a hodnotné ceny. Každý tým v této disciplíně mohl střídat jak chtěl (v předešlých soutěžích se střídalo vždy pravidelně). Někdo zvolil taktiku bez střídání jiní zase střídali po každém druhém míči. Opět byly tři týmy se stejným počtem bodů a rozhodovat muselo skóre.

Čtvrtek odpoledne - stříhání a frisbee na přesnost

Ve čtyři  hodiny jsme se sešli k posledním dvěma soutěžím. První bylo stříhání. Tato nevinná hra nakonec skončila neuvěřitelným dramatem, který někteří rozdýchávali ještě dlouho do večera. Všechna utkání totiž skončila nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu či jedné "střižby". Bylo úžasné sledovat variabilitu taktik, které si týmy zvolily.

Druhá soutěž byla hod frisbee na přesnost. Zde už bylo jasné, že první tým uhájí vítězství v turnaji. Velký souboj se však svedl o třetí a čtvrté místo. Zde rozhodoval jeden jediný hod Romana, který trefil úplný střed za 10 bodů a tím pro svůj tým získal třetí místo. Jeho radost nebrala konce a zklamání Mártyho party bylo naopak obrovské.