TSV Tröster BreitengüBach : BA Nymburk U19 66:82

V pátek naše družstvo U19 odjelo na turnaj do Bambergu. Po několikahodinové cestě a odpočinku v hotelu, kde jsme se ihned po příjezdu ubytovali nás čekal první zápas. Soupeřem nám byl domácí celek, který přišlo povzbudit velké množství diváků (především z rodin hráčů). Už na první pohled jsme si uvědomili, že nás nečeká nic lehkého. Domácí celek totiž disponuje celkově vyšším družstvem.

Od začátku utkání se hrál velmi fyzický a náročný basketbal. Domácí sice byli rychlí ale chyběla jim technika. My jsme na tom byli naopak. Dobře technicky vybavení ale nedařilo se nám zakládat rychlé protiútoky a hráli jsme tak do připravené obrany soupeře. Postupem času jsme si však vybudovali náskok, který nám vydržel až do poločasu. Nebyl to žádný vysoký rozdíl ale trpělivou hrou se nám dařilo udávat rytmus utkání a měli ho pod kontrolou. Ve druhém poločase však soupeř přidal a celkově zagresivnil. Hrálo se velmi tvrdě někdy až za hranicí faulu. Nešlo však o zákeřnou hru a rozhodčí vše zvládali. Trvalo nám nějaký čas, než jsme se s tím vyrovnali ale ne tak dlouho, aby nás soupeř položil na lopatky. Po našem oklepání přišla bodová naše bodová šňůra, která znamenala definitivní rozdíl a utkání jsme si poté již pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Body: Kolář 20, Kotásek 17, Dlugoš a Bubeník 14, Štěpán a Ivan 5, Kurka 4, Bělohradský 2, Sarna 1, TH: 14/7, fauly: 20, čtvrtiny: 19:15, 11:28, 20:18, 16:21.