PŘÍPRAVKY V DRUŽINÁCH

V následujícím školním roce 2016/2017 se již naplno rozjedou basketbalové přípravky ve školních družinách, kde dosud probíhaly v ukázkové formě či proběhly ukázkové hodiny. Stávající družiny budou pokračovat. Všechny přípravky Basketbalové akademie jsou určené pro děti od 6 do 9 let (1., 2. a 3. třída).


Hodiny basketbalu ve školních družinách jsou v rámci Basketbalové akademie Nymburk zařazeny do kategorie přípravek. Týkají se tedy dětí prvních tří ročníků základních škol. Úplně první přípravka ve školní družině vznikla v sezóně 2014/2015 na ZŠ Tyršova v Nymburce a vede ji František Tvrz.

Setkala se s velkým zájmem dětí a rodičů a proto se od té doby úspěšný projekt stále rozšiřuje. V letošní sezoně otevřela v únoru Akademie přípravku v družině na ZŠ R. A. F. v Nymburce, a to v pondělí a ve středu od 13.30 do 14.30. Stejné dny a hodiny budou i v příštím školním roce.

Další přípravku v družině otevřeme v Nymburce příští školní rok, konkrétně na ZŠ Komenského, kam letos již docházeli naši trenéři na hodinu pohybových her ukázat žákům, jak budou vypadat basketbalové kroužky v příštím školním roce. Časy zde zatím nejsou určené.

Velký potenciál vidíme do budoucna i v okolních městech. V Milovicích již také proběhly ukázkové hodiny a přípravky v družinách zde po prázdninách otevřeme v obou zdejších základních školách, tedy na ZŠ TGM a na ZŠ Juventa. I zde ladíme časy, o kterých budeme včas informovat.

A proč přípravky ve školních družinách? Máme zájem, aby děti sportovaly a hráli basketbal. Víme, jak je v dnešní době náročné vozit děti na kroužky a další aktivity, proto jsme se rodičům rozhodli vyjít vstříc a využít družinového času. V této souvislosti chceme také jednotlivým školám poděkovat za jejich vstřícný přístup a moc se těšíme na další spolupráci.

Basketbalová akademie má samozřejmě i vlastní klubové přípravky, které nemají návaznost na školy. Přípravka naší BA v Nymburce bude i příští sezonu vždy v pondělí a ve středu od 15.30 do 17.00 ve sportovní hale BIOS. Funguje i přípravka v Křinci pod vedením Františka Tvrze.

Dále je náš klub spolupořadatelem kroužku basketbalu v Sadské společně se Školním basketbalovým klubem, který vede paní ředitelka Blanka Žánová. I zde budou časy pro příští školní rok upřesněny.

V případě, že mají rodiče starší děti, které mají zájem zkusit basketbal (ročník narození 2006 a starší), je možné kdykoliv dojít na trénink kategorie dle věku:

R. n. 2006 (kategorie U11) – úterý a pátek 16.30 – 18.00, hala BIOS. Trenérky Eva Hubálková, Magda Nová.

R. n. 2005 a 2004 (U12 a U13) – pondělí a středa 17.00 – 18.30 a pátek 15.00 – 16.30, hala BIOS. Trenéři Petr Svoboda, Aneta Pekárková a František Tvrz.

BA Nymburk
09.06.2016 - 13:22