HOLKY, KLUCI, RODIČE - POZOR

Basketbalová akademie opět otvírá přípravku, tentokrát pro chlapce a děvčata ročníku narození 2007 až 2010. 

První setkání je naplánováno na pondělí 5.9.2016 od 15:30 do 17:00 hodin v hale BIOS (hala COPu u hlavního nádraží), další tréninky budou probíhat ve stejné hale ve stejný čas vždy v pondělí a ve středu. 

 

Náplň činnosti nebude zaměřená pouze na basketbal, ale na celkový rozvoj pohybových dovedností dětí. „Všestranný rozvoj dětí považujeme za stěžejní v tomto věku,“ potvrdil hlavní trenér Basketbalové akademie Ladislav Sokolovský. Kontaktní osobou přípravky je pan František Tvrz, držitel trenérské licence A, který má bohaté zkušenosti právě mladšími ročníky. Na každém Mini Basket Víkend Kempu je právě on vedoucím těch nejmladších. K ruce na pozicích dalších trenérů mu budou Petra Hájková, Stanislava Vančurová, Šárka Vaněčková a Vladimír Kuncíř. 

 

Basketbalová akademie má také své patrony. Jedním z nich je člen širšího výběru reprezentace ČR Martin Peterka a druhým je nymburský Martin Kolář. Martin je absolventem nymburské akademie, který se pro letošní sezonu propracoval až do dvanáctky orologi replica italia mužského A-týmu a nastoupil také na ME osmnáctiletých ve Skopje. Krom toho je mistrem České republiky U17 (2015), vicemistrem ČR U19 (2016) a byl členem úspěšné reprezentace na mistrovství světa středních škol v basketbalu 3x3, která vybojovala čtvrté místo na závěrečném turnaji v Tallinnu. 

 

„Je pro mě velkou ctí, že mohu být jedním z patronů nymburské Akademie, ve které jsem prošel skoro všemi kategoriemi a reprezentuji ji po celou dobu její existence. Myslím si, že je důležité začít už v brzkém věku a pak se tvrdou prací propracovávat na vrchol. Myslím, že je dobré, když děti mají příklad, jak se říká, na dosah. Proto se budu snažit projekt přípravek co nejvíce podporovat,“ říká Martin Kolář o své patronské funkci. 
  

Kontakt (v případě dalších informací): 

František Tvrz  ||  franta.tvrz@seznam.cz  ||  603 180 162

Junioři U19A
29.08.2016 - 16:54