JUNIOŘI MÍŘÍ DO NĚMECKA

Junioři U19 se s trenérem Pavlem Benešem zúčastní již počtvrté turnaje v Bambergu, který se hraje pod názvem Internationaler VR Bank Bamberg Cup.

V roce 2013 tradiční měření sil dokonce vyhráli, ale i v dalších letech na turnaji odehráli výborné zápasy a v minulém přivezli stříbrnou medaili. Součástí turnaje jsou individuální dovednostní soutěže ve střelbě za tři body a atraktivní smečování.

 

Turnaje se zúčastní zvučná jména německého mládežnického basketbalu: ALBA Berlín, FC Bayern Mnichov a pořádající TSV Tröster Breitengüßbach. ALBA v minulém roce turnaj vyhrála, TSV je zase úřadujícím mistrem Německa v kategorii U19. O našem týmu se na stránkách německého týmu Brose Basket píše jako o výborném týmu se skvělou obranou.

 

Program našeho družstva je následující:
pátek 9.9. - 20.15 hod - ALBA Berlín
sobota 10.9. - 16.45 hod - TSV Tröster Breitengüßbach (Bamberg)
neděle 11.9. - 11.15 hod - FC Bayern Mnichov (München)

 

„Turnaj v Německu je pro nás v podstatě začátkem herní přípravy. Stejně tak jako všichni naši soupeři chceme turnaj vyhrát, ale pro nás výsledky nebudou tak důležité, jako je kvalita předváděné hry. Daleko důležitější je poznat, jak se budou chovat naši hráči v herních situacích pod tlakem kvalitních soupeřů,“ naznačil cíle Pavel Beneš.  

 

Junioři U19A
07.09.2016 - 13:16