NA VÝHRY A PROHRY O VÍKENDU 5:3

Z osmi zápasů prodlouženého víkendu jsme slavili v pěti zápasech vítězství, z nichž jedno bylo nečekaně vysoké, ale také jsme těsně prohráli, jednou dokonce v prodloužení. Z pohledu výher a proher můžeme hodnotit týden jako úspěšný.

Už ve čtvrtek večer nás reprezentovali muži B, kteří odjeli na palubovku jedno z favoritů soutěže, týmu USK Praha B. Na Folimance se však dařilo nám daleko více a výhra o dvaadvacet bodů je nečekaná, ale o to příjemnější.

Kadeti do 17 let i nadále prokazují výbornou formu a také ve dvou dalších zápasech velice hladce vyhráli. V baště mládežnického basketbalu jižních Čech v Písku se domácí Sršni v podstatě nezmohli ani na jedno žihadlo a v každé čtvrtině, kromě třetí přibylo v náskoku našich chlapců více než 10 bodů. V Plzni se nám nevyvedl úvod, ale protože jsme další čtvrtiny vyhráli o 10, 15 a 12 bodů, mohli jsme nakonec vzít na konci třicetibodovou výhru.

Rezervní tým sehrál s Trutnovem v sobotu smolné utkání. Po vlastních chybách pohrdl náskokem třinácti bodů a nechal zápas dojít do prodloužení. V něm hosté nabuzení srovnáním skóre o 4 body vyhráli. Nedělní zápas proti silnému Hadci Králové, který měl perfektně secvičený přechod do rychlého protiútoku, jsme byli po třicet minut poměrně vyrovnaným soupeřem. V poslední čtvrtině nás však Hradečtí sfoukli a nakonec vyhráli až krutě výrazným rozdílem.

Starší žáci do 15 let zinscenovali další drama pod bezednými koši. V utkání proti Poděbradům mohli být až do 35.minuty v klidu. Pak ale spoustou chyb pustili hosty do mohutného finiše, který se štěstím neskončil vyrovnáním skóre.

Mladší žáci U14 měli v sobotu těžkého oponenta. V Nymburce svedli vynikající dramatický zápas s týmem Synthesia Pardubice. Hosté si téměř po celou dobu zápasu drželi mírný náskok, ale dvakrát ve druhém poločase se nymburští Akademici přiblížili na dostřel, ale ten rozhodující výpad nedokázali udělat. Škoda, prohra o dva body mrzí, i když předvedená hra ve většině zápasu snese pochvalu. Ve druhém si chvíli na počátku naši žáci nedokázali poradit s celkově menšími, rychlými a mrštnějšími hráči soupeře. Postupem času se stroj rozběhl a hosté si za druhou a třetí čtvrtinu připsali jen 11 bodů, což nakonec přineslo vysokou výhru.

Ve fotogalerii najdete fotky z utkání U14 proti Pardubicím a U17B proti Hradci.