JUNIOŘI STÁLE BEZ PORÁŽKY

Předmikulášský týden byl pro týmy basketbalové akademie spíše úspěšný, i když všechna utkání neskončila výhrami. Porážky byly, řekněme, očekávané nebo lépe řečeno nepřekvapivé.

Muži B pokračovali v domácí neporazitelnosti i se Sokolem Pražským. K tradičním střeleckým lídrům s extraligovými zkušenostmi Svoboda - Stegbauer - Peterka se přidal také Marek Ivan a soupeři nepomohl ani fyzicky dobře rostlý Brůha. Jedinou krizi musel náš tým překonat na přelomu druhé a třetí čtvrtiny, kdy bylo skóre vyrovnané. Pak dal "Štegy" dvě trojky, náskok se dostal na devět bodů a situace se uklidnila. Ještě do konce třetí čtvrtiny narostl náskok na 18 bodů a snahy hostů už byly téměř bezpředmětné.

Junioři U19 změřili v extralize síly s dvěma moravskými týmy z Prostějova a Ostravy. Klíčem k výhře proti Prostějovuu byla vynikající obrana, která zamkla Orly na 40 bodech. Proti Ostravě se našim juniorům dařilo hodně v útoku a od iwc replicastřetí čtvrtiny, kterou jsme vyhráli o 16 bodů dostal zápas jednoznačný směr k našemu vítězství. Po neděli jsou v lize stále neporažené jen dva týmy Nymburk a USK Praha.

Starší žáci U15 o víkendu odehráli oba zápasy podle očekávání. S vítězem skupiny z Pardubic prohráli, když jim hosté nedali v prvním poločase šanci přemýšlet o lepším výsledku (poločas 22:46). Nad Hradcem Králové, který zůstal v lize bez vítězství, jsme podle očekávání vyhráli. Nicméně ani tyto dva očekávané výsledky naše žáky do extraligy neposlali. Jindřichův Hradec možná trochu nečekaně doma porazil již oba jisté postupující Liberec a USK Praha a tím se dostal do extraligy na úkor našich chlapců.

Starší minižáci do 13 let byli ve Slaném v obou zápasech stoprocentně úspěšní. Vždy definitivně udeřili ve druhé čtvrtině, kdy v prvnín zápase nastříleli 28 bodů a ve druhém dokonce 37 bodů a ve druhém poločase už měli dostatečný náskok. Ani tak ale nepolevili a vyhráli v obou zápasech třetí i čtvrtou čtvrtinu.

Nejmladší minižáci U11 narazili v Kolíně poprvé na lepší tým, než jsou oni. Možná až příliš velký respekt před týmem, který ve třech předchozích zápasech dovolil dát hostům jen 22 bodů dohromady, svazovali našim klukům ruce. Ve druhém zápase, který se do oficiálního pořadí krajského přeboru nepočítá, již byli naši hráči odvážnější a Panerai Replica byli Kolínu o trochu lepším soupeřem.