CRYSTAL CUP UŽ ZÍTRA

Už zítra se naplno rozhoří boje v turnaji Crystal Bohemia Cup 2017. Japonský výběr již trénuje v e Sportovním centru, Maďaři by měli přijet dnes později odpoledne a nymburští kadeti trénovali už mezi svátky.

(foto z 1.ročníku - #15 M.Peterka)

Předchozích ročníků turnaje se zúčastnilo i několik hráčů, kteří dnes startují v nejvyšších soutěžích svých zemí. Pro příklad jmenujme Martina Peterku, který hned při prvním ročníku, jakožto reprezentant ČR zaujal svými individuálními výkony. „Pamatuji si, že jsem vyhrál nějakou cenu, kterou mi předávat Drew Naymick,“ nalistoval v paměti Martin vzpomínku na předávání ocenění za „nejlepšího doskakovače“ turnaje. „Myslím, že to není vůbec špatné se takového turnaje zúčastnit. Kolikrát se člověk za život utká s japonským basketbalem? Navíc turnaj se koná v době, kdy se nehrají žádné zápasy a není špatné se po Vánocích dostat do zápasového rytmu dříve, než začne ligová soutěž. Co já si pamatuji, organizace byla výborná, i nějaké ceny jsme dostali,...“ usmíval se Martin Peterka.

 

Na několik otázek jsme se zeptali také Ladislava Sokolovského, který má ze své pozice v BA turnaj na starosti.

 

V čem je jiný letošní ročník než minulý?

Před rokem se hrál „československý“ Crystal Bohemia Cup, naopak letos bude účast více mezinárodní. Pozvali jsme velmi populární družstvo dřívějších ročníků, národní tým Japonska a dále jsme využili kontaktu na bývalého českého reprezentanta Jana Pavlíka, který je generálním manažerem velmi dobrého maďarského družstva Atomerömü Paks, které má i velmi dobrou mládež.

 

V jaké sestavě nastoupí naše družstvo BA Nymburk U17, které má ve svém středu několik reprezentantů ČR?

Vzhledem k účasti národního družstva ČR, který je posledním, čtvrtým účastníkem našeho turnaje, budeme oslabeni o dva hráče Kováře a Mikysku, kteří obdrželi pozvánku do národního družstva. Vzhledem k tomu, že se jedná o dva hráče na pozici 4, tak si z družstva U19 „půjčíme“ Mirka Štafla (1999). Věřím, že utkání z národním družstvem ČR bude velmi pikantní, vzhledem k účasti našich hráčů v soupeřově družstvu, ale tak z hlediska dalších hráčů, kteří buď v reprezentaci už hráli nebo do ní mají velmi blízko.

 

Je součástí turnaje i nějaký doprovodný program?

V úterý se půjdou všechna družstva podívat na utkání Basketball Champions League do Sportovního centra v Nymburce, kde se utká náš domácí tým ČEZ Basketball Nymburk s německým Frankfurt Fraport Skyliners. Dále se uskuteční ve středu 4. 1. 2017 v dopoledních hodinách seminář pro basketbalové trenéry, kde jako lektoři vystoupí Torsten Loibl (GER) a William Crossan (USA).

 

Kde se bude turnaj hrát?

Všechna utkání se odehrají na ZŠ Komenského a záštitu nad turnajem převzalo město Nymburk. Věřím, že turnaj bude mít velmi dobrou kvalitu, vzhledem k týmům, které se ho účastní a kvalita a rozmanitost herních stylů by mohla být zajímavá i pro diváky. Po skončení úterního druhého ápéasu budou moci diváci využít autobus, který od hlavního nádraží všechny odveze na zápas Champions League proti Frankfurtu.

 

BA Nymburk
02.01.2017 - 16:45