URVALI JSME 2.MÍSTO V TURNAJI

Třetí den přinesl dva rozdílné zápas. Nejprve naprosto jednoznačnou výhru české reprezentace nad ASE Paks 117:31 a pak obrovsky vyrovnané, dramatické, ale nakoneč pro nás sťastné utkání Akademie proti Japonsku,které skončilo 74:71.

ASE Paks : Česká Republika 31: 117

Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě utkání Luboš Kovář. Od té doby se hrál spíše ofensivní basketbal, přičemž český výběr měl navrch zejména na útočném doskoku, díky kterému si vytvářel druhé střelecké pozice, které však nedokázal stoprocentně proměňovat, a tak byl stav po pěti minutách vyrovnaný 5:5. Zbývajících pět minut v první čtvrtině opět dominovaly obrany, s tím rozdílem, že český výběr byl často neúspěšný z čáry trestného hodu a až agresivní vytaženou obranou získal míče, po kterých dokázal snadno skórovat a po šesti bodové šnůře si bral trenér Maďarů dvě minuty před koncem první čtvrtiny oddechový čas za stavu 5:13. Dominance České reprezentace však pokračovala a zvítězila v první čtvrtině v poměru 5:21.

Začátek druhé čtvrtiny byl velmi nepřesný na straně českého výběru, byla to neúspěšná trojková střelba. Oproti tomu maďarský celek se stále nemohl dostat přes kvalitní obranu hostujících, kteří se stále častěji odhodlávali k nájezdům pod koš a po přepnutí na vyšší rychlostní stupeň začal v utkání naplno dominovat a ukazovat všem divákům, že prvenství v turnaji není náhodné. Po dvou čtvrtinách tedy svítilo na tabuli skóre 19:55 a utkání již bylo rozhodnuto v jeho polovině.

Druhá polovina utkání již neměla takový náboj, jako druhá čtvrtina na straně českého výběru se však mezi střelce zapsal i s dvanáctkou hrající Ngatse, a tak již všichni hráči České republiky měli na kontě každý minimálně jeden bod. Třetí čtvrtina skončila poměrem 27:82.

Poslední dějství bylo spíše čekáním na pokoření stobodové hranice, která nakonec padla z rukou Tomáše Mikysky a 4 a půl minuty před koncem základní hrací doby. Skóre bylo 28:100. Celkově se zastavilo až na hodnotách 31:117 a Česká reprezentace si dokráčela k nejen jednoznačnému vítězství v tomto utkání, ale i k celkové výhře turnaje Crystal Bohemia Cup.

Body: Szalai 11, Plezer 8, Major 5, Pupp 4, Krasznai 3 - Mikyska 18, Šícha 15, Kovář 14, Kurečka 14, Haiblík 11, Lukáč 10, Fuxa 9, Čejka 8, Tělecký 7, Samoura 6, Bobek 4, Ngatse 1, trojky: 1:11, TH: 23/14:40:22, doskoky: 27:60, ztráty: 33:15, čtvrtiny: 5:21, 14:34, 8:27, 4:35

Petr Treml - trenér České reprezentace

Jediným špatným úsekem byl náš začátek zápasu. Pět minut nám trvalo, než jsme se rozehřáli. Hráči si asi mysleli, že to proti Maďarům přijde samo, že to jen odstřílí. Potom už byl zápas jednoznačně pod naší kontrolou. Vyzkoušeli jsme si presovu obranu. Zlepšila se i střelba z dlouhé vzdálenosti. Pak už to byl pohodový výkon a všichni kluci si s chutí zahráli.

Morgen Frigyes - trenér Atomerömü Paks

K dnešnímu zápasu není co říci, byli jsme velmi unavení a hráli jsme proti nejtěžšímu soupeři, podle toho také vypadá výsledek. Česká republika na nás hrála velmi tvrdý pres po celém hřišti a s tím jsme se těžko vyrovnávali, to byl nejspíše klíčový faktor zápasu.

BA Nymburk - Japonsko 74:71

Zápas o druhé místo na turnaji svedli domácí hráči Basketbalové akademie Nymburk proti reprezentaci Japonska. Skóre otevřel Miloslav Kulich (nejlepší střelec turnaje) a vzápětí navýšil vedení Plešingr na 4:0 a po dalších bodech Kulicha přišel první oddechový čas trenéra Loibla za stavu 8:0. Na první koš japonského výběru se čekalo pět minut a to z trestných hodů, koš ze hry přišel dokonce až po sedmi odehraných minutách a japonský celek korigoval výsledek na 12:7. Pak však úřadovali hráči domácí basketbalové akademie, kteří odehráli velmi dobrou první čtvrtinu zejména na útočné polovině a celkově ji vyhráli 22:9.

Druhá čtvrtina začala velice svižně a po třetí trojce Davida Snopa se rozjel i hostující tým, který po dvou pohledných akcích pick and roll skóroval a upravil po první minutě druhé čtvrtiny na 25:15. Po nepřesných střelách nymburských hráčů se do utkání dostal i japonský výběr, který pět minut před koncem druhé čtvrtiny snížil na 31:27 a dále pokračoval v náporu, který 3 minuty před koncem druhé čtvrtiny obrátil skóre na stranu japonského výběru na 34:37 a až do poločasu se odehrával boj o každý, bohužel 17 ztrát týmu Ladislava Sokolovského, byť po vynikají obranné práci Japonska, znamenalo poločasové skóre 39:41.

Začátek druhého poločasu měl stejný průběh jako jeho konec a to urputný boj o každý míč, ale v zakončení byl japonský výběr vždy o malinko šťastnější, a proto vedl po pěti odehraných minutách ve třetí čtvrtině 42:48. Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny se však počtvrté v utkání trefil Snop za tři body a stáhl rozdíl ve skóre na 49:50. Pak však úřadoval japonský celek, ale Plešingr trojkou s klaksonem oznamujícím konec třetí čtvrtiny opět snížil na rozdíl jediného bodu 54:55.

Obrat ve skóre v poslední čtvrtině zařídil hned na začátku svou další trojkou David Snop a upravil na 59:57. Navíc po další úspěšné trojce Plešingra se domácí ujali vedení 63:57. Následující útoky však patřily Tanakovi, který srovnal na 63:63 a do konce zbývalo 5 minut. Japonský trenér si dvě minuty před koncem utkání vybírá oddechový čas za stavu 67:70 a Kulich z trestných hodů snížil na 69:70. Přestřelka v trestných hodech pokračovala a Vejvar orologi breitling replica z nich vyrovnal 29 vteřin před koncem na 71:71. Stejný stav vydržel 4 vteřiny před koncem, kdy po neúspěšném útoku získali míč domácí, kteří si vybrali svůj oddechový čas, během kterého nakreslil trenér domácích Ladislav Sokolovský útočnou akci, která vyšla dokonale a David Snop svou šestou trojkou rozhodl tento dramatický zápas a pomohl basketbalové akademii ke druhému místu na mezinárodním turnaji Bohemia Crystal Cup 74:71.

Body: Snop 18 (trojky 6/8), Kulich 16 (13 doskoků), Štafl 16 (7 doskoků), Plešingr 12, Vejvar 7, Holoubek 3, Mareš 2 - Matsuo 15, Tanaka 12, Yokochi 10, Yamazaki 9, Yuki 8, Kagiya 6, Sasayama a Iwasaki 4, Hoskikawa 2, Ehara 1, střelba za 2 body: 33/18:57/25, trojky: 25/8:16/2, TH: 19/14:22/15, doskoky: 44:40, ztráty: 32:19, čtvrtiny: 22:9, 17:32, 15:14, 20:16

Torsten Loibl - trenér Japonska

Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel se špatným koncem pro nás. Naší hru ovlivnily dva faktory. První byl špatný vstup do zápasu a špatná obrana v 1. čtvrtině. Druhý, špatná úspěšnost střelby ve 2. poločase, zejména ve 4. čtvrtině, kdy jsme dali jen jednu trojku, což si jako střelecký tým nemůžeme dovolit.

Ladislav Sokolovský - trenér BA Nymburk

Zápas jsme začali velmi pozorně a odvážně jak v obraně, tak i v útoku. To nám vydrželo první čtvrtinu. Pak Japonci začali hrát agresivnější obranu se zdvojováním a my ztratili už do poločasu spoustu míčů. V druhé polovině utkání byla hra vyrovnaná a divákům se jistě musela líbit. V koncovce jsme byli o něco šťastnější. Potěšilo mě, že po včerejším výprasku od národního družstva ČR jsme se oklepali a předvedli lepší výkon a hlavně celkové nasazení v zápase. Je s podivem, že i s tolika ztrátami se dá vyhrát zápas. Možná ten protipól byla střelba za tři body.

06.01.2017 - 9:22