SOKOLOVSKÝ: TĚŠÍM SE NA 7.ROČNÍK

Turnaj Crystal Bohemia Cup přivedl do Nymburka zajímavou konfrontaci českého, evropského a asijského mládežnického basketbalu. Utkání byla vedená s velkou mírou bojovnosti bez ohledu na průběh zápasu, v dobrém tempu a musela se divákům líbit.

V turnaji startovala čtyři družstva; dva reprezentační výběry do 17 let Japonska a Česka a dvě klubová družstva z maďarského Paksu a také pochopitelně pořádající Basketbalová akademie Nymburk. Ve třech dnech si zahrála proti sobě všechna družstva ve dvou zápasech denně. K tomu měli možnost hráči navštívit utkání Ligy mistrů proti Frankfurtu a také pohárový zápas proti Jindřichovu Hradci. Trenéři, kterých se do Nymburka sjelo kolem sedmdesáti, mimo jiné Peter Bálint, Jan Slowiak, David Panáček, Miroslav Sodoma, David Machač,...., absolvovali ve středu seminář vedený Torstenem Loiblem a Williamem Crossanem.

Největší pozornost se pochopitelně soustředila na jednotlivé zápasy. Zápasy prvního dne naznačily možnosti jednotlivých týmů. Česká republika nad Japonskem vyhrála, ale zápas to pro naší reprezentaci nebyl snadný. Jednodušší průběh mělo utkání naší Akademie proti Paksu, ale až od třetí čtvrtiny, kterou jsme vyhráli 31:7.

Druhý den se spolu utkaly poražené týmy a vítězné týmy. V souboji Japonska s Maďary se v prvním poločase několikrát dostali Japonci do vedení, ale vždy po chvíli o něj přišli. Do druhého poločasu se šlo za vyrovnaného stavu. Presingová obrana Asiatů nakonec slavila úspěch a díky ní odebrali soupeři několik míčů a vytvořili si náskok, který už do konce udrželi. V zápase naší Akademie s Českou republikou se zpočátku hrál vyrovnaný basket, ale na konci první půle malinko hosté odskočili. Ve druhé polovině to byl už koncert našich reprezentantů. My jsme naopak nabrali dvacetibodovou ztrátu a s ní breitling replique montre jsme se už nepopasovali.

Třetí den nejprve Česká republika deklasovala tým z Maďarska, který už neměl sil nazbyt. Jednak nepřijeli s plnou soupiskou a navíc do posledního zápasu už nemohli zasáhnout dva zranění hráči. Vyvrcholení turnaje přišlo v posledním šestém utkání. Sice šlo „jen“ o druhé místo mezi BA Nymburk a Japonskem, ale zápas to byl vynikající. Skvělý náš start do zápasu s Japonskem „zazdila“ druhá čtvrtina, kdy Japonci znovu předvedli svůj dokonalý presing. Ve druhém poločase už bylo utkání velice dramatické, zvlášť v jeho závěru. Exkluzivní trojkou ho při vyrovnaném skóre rozhodl David Snop, což znamenalo výhru zisk druhého místa pro Nymburk.

Hodnocení trenérů:
Torsten Loibl – trenér Japonska
Celý turnaj hodnotím pozitivně. Odehráli jsme kvalitní utkání, což bylo pro náš tým přínosem. Z organizační stránky byl turnaj velmi dobře připravený, nesetkali jsme se s žádným problémem. Bylo nám potěšením se ho zúčastnit.

Morgen Frigyes trenér Atomerömü Paks
Turnaj hodnotím pozitivně a jsem velmi rád, že jsme se ho mohli zúčastnit. Tato příležitost byla pro nás velmi užitečná, hodně jsme se zlepšili a zároveň to zlepšilo týmovou chemii. Doufám, že dostaneme příležitost se zúčastnit i příští rok a snad budeme mít silnější tým.

Petr Treml trenér Česka
Pro nás to byla dobrá zkušenost, přeci jen v roce, kdy kluci nemají mistrovství Evropy, je každá akce užitečná. Takový turnaj je výborný, protože jsme se mohli sejít, sehráli jsme skvělý zápas s Japonci, výbornou první montre rolex replique půlku s domácími. Měl jsem možnost vyzkoušet jiné hráče, kteří nebyli na ME.

Ladislav Sokolovský trenér BA Nymburk
Přál jsem si tento turnaj vyhrát, což se nepovedlo. Celkově ale jsem spokojený, až na druhý poločas utkání s národním týmem ČR. Jsem rád, že každý hráč v družstvu aspoň na chvilku nastoupil a mohl si vyzkoušet basketbal na nejvyšší úrovni v této kategorii u nás. Konfrontace s kvalitními družstvy je pro nás velice důležitá a zejména utkání s Japonskem a ČR nám ukázala slabé stránky. Na těch budeme repliche orologi svizzeri muset ještě hodně pracovat. Hlavně tedy hráči na nich musí chtít pracovat. Děkuji všem neviditelným organizátorům turnaje a taky divákům (kterých nebylo málo), kteří se přišli podívat na zajímavý basketbal. Už teď se těším na sedmý ročník turnaje Crystal Bohemia Cup.

Kromě kolektivních úspěchů se sbíraly i individuální.

Do nejlepší pětky se dostali: Jiří Šícha (ČR), Chikara Tanaka (JAP – nejmladší účastník turnaje), Vojtěch Vejvar (BA), Jakub Čejka (ČR) a Miroslav Kulich (BA).

Miroslav Kulich byl také nejlepším střelcem, cenu pro MVP turnaje si vysloužil Luboš Kovář, nymburský hráč, který na turnaji hájil barvy české reprezentace.