JAK SE HRÁLO O UPLYNULÉM VÍKENDU

O víkendu byli naši hráči úspěšní pětkrát z osmi zápasů. Mladší minižáci dohráli základní části krajského přeboru a před třemi závěrečnými turnaji jsou bezpečně na druhém místě. Muži B rozehráli finálovou skupinu. Finišují boje v základní skupině extraligy U19. Doporučujeme prohlédnout fotogalerii.

Muži B ve finálové skupině první ligy poměřili síly s vítězem moravské skupiny SKB Zlín. V týmu z Baťova města hrají mimo jiné bývalí ligový hráči Tomáš Vošlajer, Michal Šušák nebo Jaroslav Prášil. Nicméně i v našem týmu byli hráči ošlehaní větrem NBL. První čtvrtina byla relativně vyrovnaná, i když na konci jsme měli k dobru už 7 bodů. Nápor konce první čtvrtiny pokračoval i ve druhé, kdy jsme se dostali až na rozdíl sedmnácti bodů (33:16). V dalším průběhu náš náskok mírně stoupal a zastavil se až na dvaceti šesti bodech. Jen v poslední desetiminutovce se hosté trochu vzpamatovali.

Junioři do 19 let prohráli do víkendu v extralize jen jedno utkání na USK a právě tento tým jim byl soupeřem v sobotu. Vyšší a silovější soupeři však měli navrch i v Nymburce. Nám se nedařila střelba z delší vzdálenosti a pod koše se nám hrálo ještě hůř. Naše obrana nebyla tak dobrá, a tak USK uspělo opět větším bodovým rozdílem. Nedělní soupeř GBA přijel sice v šesti, ale dokázal nám být po tři čtvrtiny vyrovnaným soupeřem. Teprve v poslední čtvrtině se nám podařilo trochu odskočit a náskok jsme si pohlídali až do konce.

Starší žáci U15 si v předehrávaném utkání poradili s Jižními Supy, když vytáhli obranu až hluboko pod koš domácích. Týmová hra slavila úspěch na útočné polovině, a tak naše body přibývaly třikrát rychleji než u domácích.

V polabském derby s Poděbrady změřili síly starší minižáci U13. V obou zápasech jsme měli pomalejší start do utkání, ale od druhé čtvrtiny, kdy jsme nechali hostům vstřelit jen 5 resp. 4 body. Bodovým lídrem byl v obou zápasech Studnický (20+13).

Mladší minižáky U11 čekal soupeř nejtěžší. V posledním kole totiž do Nymburka zavítal Kolín, který ještě neprohrál. A platí to i dnes, i když v prvním utkání měli hosté namále. Jediný bod rozdílu mrzí, ale naši nejmladší odehráli velice dobré utkání, i když trenérky střídaly všechny hráče, i ty, kteří jsou mladší o dva roky.

Po skončení základní části se první tři týmy Kolín, Nymburk a Brandýs ještě utkají ve třech turnajích: 11.3. v Nymburce, 25.3. v Kolíně a 8.4. v Brandýse, když se do tabulky započítávají vždy první zápasy výše uvedených soupeřů.

S Kolínem náš čeká kvalifikace o národní finále U11, a my věříme, že stále se zlepšující výkon bude gradovat právě při kvalifikaci.

PODROBNĚJŠÍ KOMENTÁŘE K ZÁPASŮM NAJDETE NA ZÁLOŽCE "VÝSLEDKY"