NÁRODNÍ FINÁLE

Závěr sezony se blíží a s tím se blíží závěrečné turnaje v minižákovských kategoriích, tak zvaná Národní finále U11, U12 a U13. Podívejte se, jak, kde a kdy se budou hrát a jakou šanci mají naše týmy se na vrchol sezony probojovat.

 

První je na programu Národní finále kategorie U11. Krajská soutěž U11 je nepostupová, tedy přeborník kraje není automaticky kvalifikován do Národního finále U11, ale sehraje se kvalifikace. Do ní se kromě našeho družstva přihlásil jen BC Kolín. Kvalifikace se odehraje na čtyři zápasy – dva v Kolíně a dva v Nymburce. V Kolíně se hraje již tuto neděli 12.března od 9:00 a 11:00, nymburské odvety jsou na programu v neděli 2.dubna. Národní finále má svůj termín 21. až 23.dubna a bude se hrát v Pardubicích. Vítěz kvalifikace oblasti Středních Čech bude mít v základní skupině vítěze z Prahy a druhý tým ze Severní Moravy.

 

O týden později je v plánu Národní finále kategorie U12. Také v tomto případě je krajská soutěž nepostupová a o místo na NF se svedou kvalifikační boje. Do kvalifikace se přihlásili opět jen dva týmy Nymburka a Kolína. První dva zápasy se sehrají v Nymburce v neděli 26.března od 9:30 a 11:00 hodin, odvety v Kolíně přijdou na řadu o 14 dní později v neděli 9.dubna. Národní finále U12 uspořádá v termínu od 28. do 30.dubna Lokomotiva Plzeň. Vítěz kvalifikace Středních Čech bude mít opět jako soupeře vítěze Severní Moravy a druhý tým z Prahy.

 

První květnový víkend, tedy od 5. do 7.května je v kalendáři basketbalových soutěží věnován Národnímu finále kategorie U13. Bude se hrát v Praze a pořadatelem je klub BŠ Praha, který hraje na území Prahy 5 a Prahy 6. V kategorii U13 se kvalifikace nehraje, zde postupuje přeborník kraje.

Tady je situace trochu složitější v tom, že krajský přebor v oblasti Střední Čechy hrají i týmy, které mají ve svém kádru starší hráče. Na stránkách ČFB – oblast Střední Čechy (http://stc.cbf.cz), mají za svým názvem zkratku (ms). Po dohrání celé soutěže se tabulka přepočítá tak, že se do ní budou počítat jen výsledky mezi těmito týmy: Nymburk, Kladno, Benešov, Slaný a Ml.Boleslav. Nová tabulka odhalí Přeborníka kraje i postupujícího do Národního finále U13. V NF U13 se přeborník Středočeského kraje utká s přeborníkem Prahy a Západních Čech. 


Hrací systém Národního finále minižáků:

Hrací systémy Národního finále minižáků jsou stejné. Závěrečných turnajů se zúčastní vždy 12 týmů. Devět z nich dodají jednotlivé regiony, které nejsou ve shodě s jednotlivými administrativními kraji. Po jednom zástupci tedy má: Praha, Střední, Jižní, Západní, Severní a Východní Čechy, Jižní, Střední a Severní Morava. K tomu je doplněn pořadatel a další dva týmy z oblastí, které mají nejvyšší koeficienty. Koeficienty jsou pro jednotlivé oblasti stanoveny na základě umístění v minulé sezoně. Střední Čechy bohužel nikdy nemají tak vysoké koeficienty, aby se do Národního finále probojovalo více než jeden tým.

 

Dvanáct účastníků je pak rozděleno do čtyř skupin tak, aby součty koeficientů vycházely přibližně stejně. Proto je v každé kategorii nasazení do jednotlivých skupin trochu jiné. Jsou-li dva účastníci z jednoho regionu, pak se v základní skupině nepotkají.

 

V každé ze čtyř skupin po třech účastnících se odehraje systémem každý s každým základní část. První a druhý tým každé skupiny pokračují do čtvrtfinále, týmy na třetích místech odehrají ještě dva zápasy ve skupině o 9.-12.místo.

 

Čtvrtfinále se hraje podle klíče: 1A-2C, 1B-2D, 1C-2A, 1D-2B.

Vítězové čtvrtfinále odehrají semifinále  podle klíče: 1A2C<>1B2D a 1C2A<>1D2B. Poražení ze semifinále hrají o třetí místo, vítězové semifinále hrají finále.

Poražení ze čtvrtfinále vytvoří skupinu o 5.-8.místo, ve které se hraje podobně jako v semifinále, když vítězové ze zápasů 1.kola skupiny 5-8 se utkají o páté místo a poražení o sedmé místo.  

Ve skupině o 9.-12.místo se utkají nejprve 3A-3C a 3B-3D a vítězové z těchto zápasů o deváté místo a poražení o jedenácté místo.

TABULKA

Další informace najdete na stránkách http://www.minibasketbal.cz

 

BA Nymburk
09.03.2017 - 18:06