ZAČÍNÁ PLAY-OFF JUNIORŮ U19

O tomto víkendu startuje play-off nejprestižnější mládežnické věkové kategorie do 19 let. Kategorie, ze které už mnozí hráči pravidelně hrají minuty v soutěžích dospělých a zápasy přinášejí kvalitní sportovní zážitky. Je potěšující, že u toho bude i náš tým juniorů U19.

Soupeřem našich akademiků ve čtvrtfinále je tým BCM Orli Prostějov který skončil po základní části sedmý jen zásluhou horšího skóre se šestým Sokolem Písek. Prostějovští nastřádali za základní část 10 vítězství a 12 porážek. Naši hráči s nimi mají pozitivní bilanci dvou vítězství. V domácím zápase jsme Orly přehráli hladce 68:40, když v každé čtvrtině jsme svůj náskok zvyšovali. V odvetném utkání v Prostějově jsme soupeře porazili rozdílem pouze šesti bodů, ale v rozhodnuté sezoně jsme dali minuty všem hráčům z lavičky včetně těch, kteří pravidelně nastupují v kategorii U17.

Pro družstvo U19 to bude šesté play-off v historii od sezony 2011/12, kdy se poprvé do vyřazovacích bojů podívalo. Druhé místo po základní skupině je vyrovnáním největšího úspěchu této věkové kategorie. Druzí byli junioři U19 v sezoně 2011/12 Tehdy byli první hráči USK Praha a druhé místo se bralo za poměr výher a proher 16/6. Podruhé druzí bylo junioři v sezoně 2013/14, to měli dokonce o dvě prohry méně, první byly Pardubice. Jenže v tomto roce se nám nepovedlo čtvrtfinále a junioři prohráli 0:3 na zápasy už čtvrtfinále s JBC Brno.

Rozpis čtvrtfinále play-off juniorů U19  – hraje se na 3 vítězné zápasy

Sobota 25.03.2017 – 11:00 – ZŠ Komenského

Neděle 26.03.2017 – 11:00 – ZŠ Komenského

Sobota 08.04.2017 – 15:00 – Prostějov

Neděle 09.04.2017 – 10:00 – Prostějov (bude-li potřeba)

Středa  12.04.2017  v Nymburce |(bude-li potřeba)

Jak hodnotí základní část sezony 2016/17 trenér Pavel Beneš?

Jak jste spokojený s druhým místem po základní části?

Z druhého místa mám rozporuplné pocity. Jsem rád, že kluci dokázali tolikrát za sezonu zvítězit (je to nejlepší bilance ze všech zatím odehraných extraligových sezon – pozn.), ale na druhou stranu jsme zklamaný, že jsme neskončili první.

Co bylo hlavní sílou týmu v zápasech základní části?

Naše hra se především opírá o kvalitní obranu a rychlý přechod na útočnou polovinu. Při postupném útoku, i v našem kolektivním pojetí, máme jednotlivce, kteří dokáží zápasy rozhodovat.

Čím je USK tak odlišné, že jsme jako s jediným týmem s nimi prohráli a navíc velkým rozdílem?

USK odlišné ničím zvláštním není. Utkání mezi námi byla specifická. V prvním nám chyběli dva hráči základní pětky. Ve druhém jsme věděli, že v případě vítězství ovládneme základní část. Tento tlak jsme v ten okamžik nezvládli a nehráli jsme v utkání dobře.

Je druhé místo dobrým startovním místem pro dobytí Final 4?

Prvním krokem je čtvrtfinále. A tam nás i po takto úspěšné základní části nic lehkého nečeká. Narazíme na Prostějov, který má ve svém týmu spoustu talentovaných hráčů a podle toho, jak odehráli poslední dvoukolo, si nás do bojů v play-off vyložené přáli. To je pro nás obrovská motivace jim ukázat, že jejich volba nebyla správná.

Jak jste strávili čas před prvním čtvrtfinále?