REKORDNÍ TÝDEN

Hráči Basketbalové akademie sehráli o víkendu velkou porci třinácti zápasů a ve všech zvítězili. Některé zápasy byly dramatické jako například dva ze čtvrtfinálové série juniorů, ve většině jsme však dominovali větším až velkým rozdílem. Byli jsme také s fotoaparátem na šesti zápasech a fotky najdete ve fotogalerii.

Muži B si výhrou nad Opavou zajistil třetí místo ve finálové skupině 1.ligy a to znamená, že přímo postoupili do play-off, kde se utkají pravděpodobně s vítězem zápasu SK UP Olomouc proti Basket Olomouc, které budou hrát předkolo play-off. SK UP Olomouc je naším soupeřem tento pátek od 19:00 hodin v posledním zápase finálové skupiny. Utkání proti Opavě se v náš prospěch otočilo od druhé čtvrtiny, činili se hlavně Martin Peterka (33 bodů) a Matěj Svoboda (32 bodů). Méně minut odehráli junioři, kteří už o víkendu hráli dva těžké zápasy v play-off své kategorie.

Juniorům U19 začalo play-off. Do Nymburka přijeli Orli z Prostějova. V sobotu a v neděli se odehrály dva opravdu náročné zápasy. Prostějov sice skončil sedmý, ale hlavně proto, že jim v základní části dlouhodobě chyběli klíčoví hráči Nábělek a Váňa. Ti už byli při síle, i když Váňa nastoupil s ochranným štítem zlomeného nosu. Nejmarkantnějším rozdílem obou týmů bylo zapojení hráčů do hry v porovnání bodů hráčů z lavičky. Střídající hráči Nymburk : Prostějov = 30:2 (1.zápas), 33:7 (2.zápas). V prvním utkání jsme měli přeci jen trochu více navrch, vedli jsme až o 18 bodů a závěr zápasu jsme si hlídali. Ve druhém utkání nevedl ani jeden tým o více než 5 bodů, 11x se měnil vedoucí tým a Nymburk vedl 17 a půl minuty, hostující tým 17 minut. Pro postup potřebujeme zvítězit alespoň v jednom ze tří zápasů.

Kadeti U17B předehráli utkání v Trutnově, kde po vyrovnaných třech čtvrtinách v poslední ubránili soupeře dobře zvolenou taktikou na dvou bodech, sami dali 17 a připsali si další vítězství. V tabulce skupiny play-out B skončili čtvrtí a udrželi i před posledním zápasem proti Tesle Pardubice ligu i pro příští sezonu.

Starší žáci v lize U15 měli na programu hned tři zápasy. Nejprve dvojzápas se Svitavami, kde se hrál nejprve domácí zápas a za chvíli si týmy „vyměnily“ pořadatelství a odehrála se odložený zápas. Svitavy přijely z užší rotací, což se pak projevilo v jejich druhém „domácím“ zápase. V ligové skupině B teď na naše hráče čekají dva zápasy s Poděbrady. Oba dva týmy jsou zatím v této části ligy neporažení, takže nás čeká 8. a 9.dubna opravdu zajímavý dvojzápas.

Starší minižáci U13 se ve dvou zápasech proti Benešovu dostávali do tempa v první čtvrtině pomalu, ale od druhé čtvrtiny včetně nám Benešov dal osm, resp. sedm bodů. Ve druhém utkání si ve třetí čtvrtině soupeř zapsal kanára, v dalších třech čtvrtinách (z obou zápasů) zachránil nulu alespoň jedním košem.

Mladší minižáci U12 odehráli první dva zápasy replica watches shop kvalifikace o Národní finále. Oba dva proti Kolínu vyhráli o 30 bodů, i když výkon nebyl zcela ideální. Výsledky tak do druhých dvou zápasů, které se hrají ze 14 dní v Kolíně, dávají velkou naději postupu na vyvrcholení sezony 2016/17.

Nejmladší minižáci U11 zvítězili s přehledem v obou zápasech i ve druhém turnaji, když paradoxně horší zápas sehráli proti slabšímu týmu z Brandýsa. Díky dvěma výhrám se bodově dorovnali doposud vedoucímu Kolínu a v posledním turnaji, který se hraje 8.dubna v Brandýse mají možnost vybojovat titul Přeborníka kraje.

Podrobnější komentáře zápasů a střelce najdete u příslušných družstev v rubrice VÝSLEDKY