NĚKTERÉ ZÁPASY JSME ODEHRÁLI LEHKOVÁŽNĚ

Den před aprílem, na apríla a den poté se odehrály všechny souboje tohoto víkendu od nejstarší věkové kategorie mužů B až po nejmladší minižáky. Některé zápasy dopadly podle očekávání. Jiné jsme zase prohráli až příliš vysoko, i když žádné fatální důsledky to nemělo.

Muži B si v posledním kole před play-off nanečisto vyzkoušeli pravděpodobného soupeře do vyřazovacích bojů. Předpremiéra to nebyla nijak zajímavá, protože Universita Olomouc přijela bez nejlepších hráčů, a tak vysoké vítězství nebylo překvapivé.

 

Daleko důležitější zápasy odehráli kadeti U17. Nastoupili k prvním dvěma čtvrtfinálovým utkáním. Soupeřem jim byli Orli z Prostějova, jejichž spoluhráči o kategorii vyšší naše chlapce v minulém týdnu trochu trápili. To se však v sobotním ani nedělním zápase neopakovalo. Nymburští kadeti byli jednoznačně lepší ve všech činnostech a obě utkání vyhráli „o parník“.

 

Mladší žáci U14, kteří si v minulém kole zajistil postup do závěrečného turnaje, své poslední dva soupeře v Liberci a Litoměřicích podcenili a neodehráli dobrá utkání. V obou prohráli. Liberci umožnili dokonce první výhru v extralize a od Litoměřic si nechali nasázet kilo. Věřme, že to byl jen víkendový exces, Litoměřice jsou totiž jedním ze soupeřů na Mistrovství ČR už v základní skupině.

 

Starší minižáci U13 zvládli nejdůležitější utkání v krajském přeboru v Kladně. Dokázali v prvním utkání porazit druhý nejlepší tým přeboru a tím si už téměř na sto procent zajistit vítězství v krajském přeboru a tím i vstupenku do závěrečného turnaje o Mistra ČR pro sezonu 2016/17. Ve druhém utkání se jim už tolik nedařilo, únava si vybrala svůj díl a zápas prohráli.

 

V neděli se nejmladší žáci U11 kvalifikovali do Národního finále, když i ve druhých dvou zápasech porazili BC Kolín. V některých momentech byli sice naši hráči nedůslední, ale takových úseků bylo málo a byli krátké. I proto první zápas vyhráli o třicet a ve druhém, kde už se projevila na obou týmech únava, vyhráli skoro o čtyřicet.

 

Ve fotogalerii najdete fotografie ze čtyř zápasů a podbrobnější komentáře a střelce na záložce VÝSLEDKY

 

Přehled výsledků:

 

Muži B – 1.liga finálová skupina

Nymburk B : SK UP Olomouc  107:69

 

Kadeti U17 – čtvrtfinále extraliga

BA Nymburk : BCM Orli Prostějov  98:41 a 88:56

 

Mladší žáci U14 – extraliga, skupina A

BK Kondoři Liberec : BA Nymburk 75:61

Slavoj BK Litoměřice : BA Nymburk 108:71

 

Starší minižáci U13 – krajský přebor

BC Kladno U13 : BA Nymburk  51:72 a 67:53

 

Nejmladší minižáci U11 – kvalifikace o NF

BA Nymburk : BC Kolín  61:31 a 73:34

BA Nymburk
05.04.2017 - 16:22