PŘEDVELIKONOČNÍ ZÁPASY

Zkouška ohněm čekala na juniory v Prostějově, zvládli ji na druhý pokus, ale to nijak nesnižuje jejich úspěch. V minižákovské kategorii získali nejstarší U13 titul Přeborníka kraje a mladší U12 postoupili z kvalifikace na Národní finále 2017 do Plzně.

 

Junioři U19 odcestovali do Prostějova s pochroumaným kotníkem Edy Kotáska, který sice se sebezapřením nastoupil, ale v prvním zápase to týmu nebylo nic platné. Nedokázali jsme ubránit reprezentanta Váňu a utkání jsme prohráli. Ve druhém duelu jsme už karty rozdali dobře a každou čtvrtinou jsme k náskoku přidávali nějaký ten bodík. Nejvíce hned v první čtvrtině a to osm. Prostějov ukázal, že jeho umístění na sedmém místě bylo zapříčiněno hlavně mnoha zraněními v průběhu sezony a během série nás opravdu dokonale prověřil.

 

Starší žáci U15 v letošním roce v lize ani jednou neprohráli, ale se stejnou bilancí hráli i jejich rivalové z Poděbrad. O víkendu se rozhodovalo, kdo ve skupině B ligy skončí na prvním a kdo na druhém místě. V prvním dramatickém utkání v Poděbradech se rozhodovalo v prodloužení, ve kterém jsme byli o tři body šťastnější. V nymburské odvetě jsme už soupeře sfoukli více než čtyřicetibodovým rozdílem. Škoda, že jsme takhle nezahráli v základní části, mohli jsme si zahrát extraligu.

 

Starší minižáci U13 ve dvou zápasech se Slaným potvrdili roli favorita a v obou zápasech vyhráli. V obou zápasech bylo rozhodnuto hned v úvodu a nehrálo se o to, KDO, ale O KOLIK. Výhra nad Slaným nám definitivně přiřkla titul Přeborníka kraje a postup do Prahy na Mistrovství ČR kategorie U13. Gratulujeme.

 

Další gratulace může směřovat k mladším minižákům U12, kteří podle očekávání i ve druhých dvou zápasech kvalifikace proti Kolínu uspěli a zajistili si postup na plzeňské vyvrcholení sezony na Národní finále - Mistrovství ČR kategorie U12. V každém zápase jsme si sice vybrali slabší chvilku, ale jinak byly i odvety v Kolíně jednoznačnou záležitostí favorita.

 

Nejmladší minižáky U11 nezastihl poslední turnaj tří v dobré pohodě. Utkání s Kolínem jsme po dlouhé době prohráli a to nás stálo možnost být nejlepšími ve Středočeském kraji. Že jsme se o víkendu nepotkali s dobrou formou, svědčí i vyrovnaný průběh s domácím družstvem Brandýsa. Vyhráli jsme, ale jen těsně. Teď je potřeba rychle zapomenout a do závěrečného turnaje v Pardubicích nastoupit s větší koncentrací.

 

Jeden z posledních turnajů Šmoulinka cup pro nejmladší hráče U10 se odehrál v Nymburce. Zde jsou výsledky všech zápasů:

BA Nymburk - Pastelka Mladá Boleslav - 24:19

HB Basket Praha - Pastelka Ml. Boleslav - 9:21

Pastelka Ml. Boleslav - PORG Basket - 25:6

HB Basket Praha - PORG Basket - 20:9

BA Nymburk - HB Basket Praha - 20:14

BA Nymburk - PORG Basket  - 20:14

závěrečná tabulka turnaje vypadá následovně:

1. BA Nymburk

2. Pastelka Mlada Boleslav

3. HB Basket Praha

4. PORG Basket


Přehled výsledků:

Junioři U19 - extraliga - čtvrtfinále play-off

BCM Orli Prostějov - BA Nymburk 81:69 a 53:70

 

Starší žáci U15 - liga

Basket Poděbrady : BA Nymburk 71:74 (pp) a 83:40

 

Starší minižáci U13 - krajský přebor

BA Nymburk :ŠSK Slaný  62:33 a 81:41

breitling replica

Mladší žáci U12 - kvalifikace o NF

BC Kolín : BA Nymburk  44 : 79 a 69 : 86

 

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BC Kolín : BA Nymburk 48:66

BK Brandýs : BA Nymburk 47:55

 

Junioři U19A
12.04.2017 - 15:52