SKONČILY VELIKONOCE I TURNAJ

První ročník Velikonočního turnaje pořádaný za přispění Města Nymburk naší Basketbalovou akademií je minulostí. Dva dny plné basketbalu přinesly dobrou podívanou, spoustu vyrovnaných zápasů a hlavně nefalšovanou snahu o co nejlepší výsledek.

 

Na Velký pátek a Bílou sobotu se do Nymburka sjelo osm basketbalových týmů na první ročník Velikonočního turnaje pro kategorii U14. K BA Nymburk  se bližšího okolí sjeli zástupci pardubického a hradeckého basketbalu. Baštu severních Čech zastupoval Liberec a z Prahy do Nymburka zavítala Sparta Praha a BŠ Tygři Praha. Moravské zástupce reprezentovala Opava a Bruntál.

 

Synthesia Pardubice a BA Nymburk jsou účastníky FINAL 8 této věkové kategorie, Tygři Praha, Opava a Kondoři Liberec si zahráli extraligu, ale do poslední fáze nepostoupily. Královští Sokoli byli třetí v lize ve skupině C, BA Sparta Praha vyhrála ligovou skupinu B.

 

Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž si všechna družstva zahrála tři zápasy každý s každým. Po sobotním obědě se pak utkaly týmy na stejných místech jednotlivých skupin o celkové pořadí. Níže jsou všechny zápasy v přehledné tabulce včetně výsledků v bojích o umístění.

 

V jednotlivých zápasech byly k vidění různá pojetí. Některé týmy se specializovaly na rychlý přechod na útočnou polovinu dlouhými přihrávkami, jiné volily spíše více či méně propracované systémy postupného útoku. I když skončily některé zápasy větším bodovým rozdílem, celkově se dá říct, že žádný z týmů nebyl vyloženým outsiderem. Některé týmy disponovaly vysokými hráči, kteří často blokovali střelecké pokusy svých soupeřů, jiné týmy měly několik vzrůstově menších hráčů, kteří však byli neobyčejně mrštní a rychlí. Do podpory „svých“ týmů se postupně zapojovali rodiče a doprovody jednotlivých týmů a atmosféra už v pátek odpoledne a hlavně v sobotu byla hodně bouřlivá. Nutno jedním dechem doplnit, že velice korektní.

 

K jedněm z nejdramatičtějších zápasů patřil náš souboj s Tygry Praha. Už jsme ztráceli více než deset bodů, ale v závěru jsme se dotáhli na rozdíl dvou bodů. Trestné hody v závěru jsme sice nedali, ale vůbec to nevadilo. Nízká prohra nás na skóre do finále nakonec stejně poslala. Málem v jednom utkání došlo i na prodloužení, ale nakonec se Bruntál a Opava, kteří přijeli jedním autobusem, dohodly, že skóre 91:91 už zůstane a oba týmy si odnesly diplomy za 7.místo.

 

Jinak celý turnaj klapal jako dobře namazaný stroj. Časové rozpisy se plnily, nikomu se po zdravotní stránce nic vážného nepřihodilo. Povedla se i beseda s Howardem Sant-Roosem a Eugenem Lawrencem, při které si mohli děti procvičit angličtinu. Pokud by jejich schopnosti nestačily, byli připraveni pomoci hráči BA Eda Kotásek nebo Pavel Benák.   

 

„Myslím, že se turnaj opravdu povedl a že nemusí zůstat u prvního ročníku. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedené výkony v jednotlivých zápasech i za vystupování mimo zápasy. Děkuji také rodičům za to, že byli oporou hráčům svých klubů a také všem, kteří turnaj připravili a během něho pracovali na zdaru celé akce. Dlouhé dna dny to byly i pro rozhodčí, kteří všech 16 zápasů zvládli odřídit se ctí. V neposlední řadě děkuji Městu Nymburk za podporu celého turnaje, Základní škole Komenského 589 a Střední odborné škole Nymburk,“ řekl na závěr ředitel turnaje Michal Franěk.

 

Výsledky a hlavně fotografie najdete na speciálních webových stránkách www.bknbk.cz/velikonoce a krátká shrnutí jednotlivých zápasů pak na facebookovém profilu Akademie https://www.facebook.com/banymburk

 

Mladší žáci U14
18.04.2017 - 2:05