ÚSPĚCHY HRÁČŮ AKADEMIE MIMO AKADEMII

Hráči naší Basketbalové akademie „prodávají“dovednosti a zkušenosti v zápasech Sportovní ligy škol. Těmi nejúspěšnějšími jsou studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, protože se sítem kvalifikací probojovali až na republikové finále, které se uskuteční 26. a 27.dubna v Pardubicích.

Družstvo nymburského gymnázia hraje ve složení: Matěj Novák a Troy Swingler, Jan Pavlíček, Ondra Laš, Ondra Hodač, Filip Kábrt, Jakub Formánek a Dominik Najman. Kromě dvou hráčů jsou všichni ostatní členy Akademie.

 

V cesta na republikové finále museli nejprve projít okresním kolem, kterého se v polovině března zúčastnilo 7 týmů. Hned první utkání proti Gymnáziu Poděbrady, kde mimo jiné hráli další členové naší akademie Fanda Rylich a Dan Musil, rozhodlo až druhé prodloužení o těsném vítězství Nymburáků 35:33. Semice jsme porazili 35:11 a ZŠ Tyršova s dalšími hráči Akademie (Nathan a Nikola Sapaly, Jakub Vosejpka a Jarda Janovský) 40:26. V semifinále hráči nymburského gymnázia přehráli TGM Poděbrady 39:24 a ve finále znovu poděbradské gymnázium, tentokrát výborným finišem v normální hrací době 33:23. Je na okraj, nízké skóre je dáno tím, že se hrálo jen dvakrát deset minut.

 

Necelý týden po vítězství v okresním kole SZLŠ nastoupil vítězný tým okresní soutěže v kole krajském. Opět se nemuselo nikam cestovat, soutěž proběhla na dvou hřištích v hale ZŠ Komenského v Nymburce. O vítězství a o postup do kvalifikace na republikové finále bojovalo 10 školních družstev. Ve dvou tříčlenných a jedné čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, postupovala první dvě družstva. Následovala semifinálová utkání prvních s druhými, vítězové utvořili jednu tříčlennou finálovou skupinu, ve které se opět každý s každým hrálo o celkové vítězství a o dvě postupová místa.
 

Nymburskými soupeři byli v základní skupině žáci ze ZŠ Mladá Boleslav (22:6) a ze ZŠ Benešov (38:12). V prvním semifinále nastoupili proti Příbrami, střelecky se příliš nedařilo, ale zápas vyhráli 17:11. Ve finálové skupině porazili Stochov výrazným rozdílem 27:4, ale prohráli s Kolínem 15:26. Protože Kolín vyhrál i poslední zápas proti Stochovu, bez porážky vyhrál celý turnaj. Do kvalifikace o závěrečný turnaj však postupovaly první dva týmy.

 

Minulý týden v Jičíně vyzvali v kvalifikaci vítěze krajského klání z Libereckého a Královéhradeckého kraje. Prvním soupeřem byl Liberec, kterému jsme nedali šanci a zvítězili 37:14. Poslední zápas bylo opravdové finále, ve kterém vítěz bral vše. Novopačtí byli těžkým soupeřem. Příkladná morálka, obětavost a bojovnost nymburských kluků, spojená s opět výborně fungující obranou a solidní úspěšností střelby, dovedly naše hráče až k poměrně vysoké výhře 41:24. A mohl se slavit postup do republikového finále.


video zde: https://youtu.be/3wQZ0qzMONM

fotografie zde: http://zkumavka66.rajce.idnes.cz/Basket_-_kvalifikace_na_MCR_-_11.4.2017/

 

BA Nymburk
18.04.2017 - 11:05