MINI BASKET VÍKEND KEMP 2017

Nymburská Basketbalová akademie pořádá na konci května už pátý ročník Mini Basket Víkend Kempu pro děti do 12 let. Každý rok se kempu účastní více než sto dětí. Patronem letošního setkání mladých basketbalisté je skvělý obránce, hráč se zkušeností ze Španělska, Pavel Pumprla.

 

Mini Kempy pořádané Basketbalovou akademií v Nymburce jsou součástí projektu NEXT, který má několik úrovní. Tou věkově nejnižší, která zasahuje široké spektrum dětí, jsou právě Mini Kempy. Děti jsou rozděleny zpravidla do šesti skupin, které se pak střídají na jednotlivých stanovištích, kde je příprava vždy zaměřena na určité činnosti. Nezapomínáme na celkovou obratnost, práci s míčem i atletickou průpravu, která je důležitou součástí přípravy i vrcholových basketbalistů.

 

Kemp vedou zkušení trenéři naši Basketbalové akademie Pavel Beneš, Michal Franěk, František Tvrz, Eva Hubálková, Ladislav Sokolovský nebo Jan Košař a další. Všeobecná příprava je zaměřena na rozvoj pohybových dovedností. Speciální příprava je soustředěna na herní činnosti jednotlivce jako jsou přihrávky, driblink, střelba a basketbalová rychlost. Součástí je pochopitelně i to, co mladé basketbalisty nejvíce přitahuje, turnaj družstev v basketbalu 3x3.

 

Cena kempu je 450,- Kč a úhrada se provádí převodem na účet číslo 132786332/0300 s variabilním číslem, které obdržíte automaticky po registraci na webu akademie (http://www.bcm-nymburk.cz/minikemp2017) konstantní symbol 308, specifický symbol 33. Přihlášky lze podat nejpozději 19.května. Počet účastníků je omezen 125 dětmi. V ceně kempu je oběd v sobotu, triko pro každého účastníka a pitný režim po celou dobu kempu.

 

Děti si na kemp vezmou sportovní oblečení odpovídající předpovědi počasí (kraťasy i tepláky, triko, mikina), přinesou si láhev na pití a basketbalový míč.

 

Minikemp začíná v pátek 26.května v 15:00 hodin a blok prvního dne končí v 17:30. Sobotní program startuje v 9:00 a končí opět v 17:30. Na programu budou dopolední a odpolední tréninky ve skupinách, oběd, beseda s Pavlem Pumprlou a na konci se rozehraje turnaj. V neděli se sejdeme už půl deváté a do půl dvanácté se dohraje rozehraný turnaj, dokončí se dovednostní soutěže pro ty děti, které se ještě nemohou účastnit turnaje. Na konci se vyhlásí výsledky turnaje a dovednostních soutěží.  

 

Základními cíli Mini Kempů jsou kromě podpory nejmenších basketbalistů nabídnout dětem možnost trénovat s jinými dětmi a jinými trenéry, než jsou zvyklí ve svém týmu. Dále ukázat dětem, rodičům i trenérům nové poznatky v přípravě nejmladších kategorií. Nabídnout jim kemp, jehož kvalita je oproti vynaloženým finančním prostředkům nejlepší v České republice, je dalším našim cílem. V neposlední řadě chceme ukázat dětem jednodušší formy basketbalu podle hesla Play for fun – Hraj pro radost.

 

„Jsme rádi, že můžeme pro děti uspořádat takové blízké setkání s basketbalem i činnostmi, které s basketbalem úzce souvisí. V předcházejících čtyřech ročnících jsme se mohli přesvědčit, že naše práce má smysl. Ať už to je vidět přímo z reakcí dětí, tak z kladných ohlasů rodičů účastníků kempu. I pro nás trenéry jsou to příjemně strávené chvíle, protože jsme rádi, když vidíme, že děti sportují a získávají si kladný vztah nejen k pohybu, ale i ke kolektivu,“ řekl šéf Basketbalové akademie Nymburk Ladislav Sokolovský.

BA Nymburk
19.04.2017 - 8:05