ŽÁCI BYLI NA VELIKONOČNÍM TURNAJI STŘÍBRNÍ

Mladší žáci U14 Basketbalové akademie Nymburk, která pořádala první ročník Velikonočního turnaje, po prvním místě v základní skupině podlehli ve finále favoritovi turnaje z Pardubic a obsadili druhé místo.

BA Nymburk : Královští Sokoli 75:59.
První čtvrtina byla z naší strany velmi nepovedená a zaslouženě jsme ji prohráli 14:19. Od druhé čtvrtiny jsme však na hřišti začali dominovat a celkově jsme ji vyhráli 27:4 a to zejména díky dobré obraně a následným rychlým protiútokům. Ve druhé polovině utkání se hrál vyrovnaný, ale bohužel zbrklý basketbal se spoustou nepřesností na obou stranách, a tak náskok, který jsme si vytvořili po druhé čtvrtině, jsme i uhájili a zaslouženě slavili vítězství.

BA Nymburk x BK Opava 84:65

Ve druhém utkání proti nám neznámému soupeři, který hrál svou soutěž v extraligové skupině B jsme vstoupili do zápasu velice koncentrovaně a zaslouženě po pěti minutách vedli 9:0, celkově jsme vyhráli první čtvrtinu 13:7, což bylo pro nás lehké zklamání z důvodu tragické úspěšnosti trestných hodů. Dostali jsme možnost střílet v první čtvrtině patnáctkrát, ale získali jsme z toho pouze čtyři body! I díky tomu bylo velmi těžké skóre jakkoliv navyšovat. Druhá čtvrtina už byla z pohledu Opavy více vyrovnaná a velice běhavá, stále se střídal koš za koš a žádnému týmu se nechtělo příliš bránit, a tak svítilo na tabuli poločasové skóre 38:23 v náš prospěch. Ve druhém poločase se opět hrál velmi útočný basketbal, díky čemuž jsme si mohli vyzkoušet útočný potenciál hráčů na nadcházející MČR. Do hry jsme zapojili na velkou porci minut i méně vytěžované hráče, kteří drželi krok s opavskými kluky velmi statečně. Kromě druhé čtvrtiny, kterou jsme prohráli o jediný bod, jsme byli vždy o krok lepší než soupeř, díky čemuž jsme zaslouženě vyhráli 84:65, což bylo i pro nás celkem vysoké skóre a to i vzhledem k nedaným trestným hodům, kterých jsme minuli celkem dvacet.

BA Nymburk  x BŠ Tygři Praha 63:65

Proti Tygrům z Prahy jsme nevstoupili do utkání dle představ a mysleli jsme si, že se zápas vyhraje tak nějak sám. I když jsme měli výhodu "domácího" prostředí, tak v hale BIOS se nám vůbec nedařilo a ani téměř stoprocentní šoupáky zpod koše jsme dokázali neproměnit. Tím jsme proti agresivně a poprvé v turnaji kolektivně hrajícím Tygrům stále tahali za kratší konec. I ve druhém poločase trval velmi vyrovnaný průběh, k vidění byly i pohledné akce, rychlé protiútoky, trojkové střely a hezké kombinace „hoď a běž“. V závěru utkání jsme se dokázali přiblížit na rozdíl jediného koše, posledních 8 vteřin jsme měli míč v držení a dokonce k dispozici dva trestné hody po povedené akci, bohužel jsme je však nedokázali proměnit a vynutit si prodloužení, nicméně Pražané zvítězili zcela zaslouženě, na druhou stranu naši kluci sklidili velký potlesk od fanoušků za to, že to nevzdali a bojovali až do konce i za velmi nepříznivém stavu ve skóre. I přes prohru jsme uhájili první místo v tabulce a mohli jsme se těšit na finále proti Pardubicím.

BA Nymburk x Synthesia Pardubice 56:69

Finálové utkání bylo velmi obrané, kdy si nejspíše oba trenéři chtěli vyzkoušet, jak jsou jejich týmy schopny  bránit na sto procent i po několika odehraných zápasech a vzhledem k faktu, že se tyto týmy mohou potkat i na závěrečném MČR v Brně nechtěli příliš poodhalit svůj útočný potenciál. I když nás soupeř v důležitých pasážích zápasů přehrával, bylo velmi pozitivní opět velmi výrazné začlenění nových či méně vytěžovaných hráčů a to nejen na naší straně, ale i na straně soupeře, což však ku překvapení všech nijak nesnižovalo kvalitu mládežnického basketbalu, a tak bylo finálové utkání velmi divácky pohledné a atraktivní. Škoda jen, že se nám závěr nepodařilo více zdramatizovat, zcela jistě by to byla ještě hezčí tečka za velice kvalitně obsazeným a vydařeným turnajem, díky němuž jsme se mohli ještě lépe připravit na vrchol sezóny, který nám začíná již za 2 dny.