VELKÉ FINÁLE PRO MINIŽÁKY U11

Dnes začínají své národní finále nejmladší hráči U11, kteří závěrečný turnaj absolvují v Pardubicích společně s dalšími jedenácti týmy, které se probojovaly z kvalifikací až do vyvrcholení sezony, kterým je Národní finále Mistrovství ČR v kategorii U11.

 

Pro nymburské hráče to bude především velká zkušenost. Družstvo U11 ze z poloviny složeno z kluků, kteří hrají svou první soutěžní sezonu. Druhá polovina má za sebou sice pár zápasů v loňské sezoně, ale jako mladší přeci jen tolik minut v mistrovských zápasech nedostávali. Snad jen s výjimkou Křemena, Černého a Adamce, kteří v minulé sezoně dostávali více herních příležitostí a dokázali se i mezi staršími hráči dobře prosadit.

 

„Před touto sezonou jsme spolu dohromady ani netrénovali. Družstvo jsme dostali a rovnou jsme začali hrát krajský přebor,“ prozradila trenérka Eva Hubálková. Bylo to také vidět v krajském přeboru. V prvních zápasech s Kolínem prohráli o více než třicet bodů a kvalifikaci stejný tým porazili čtyřikrát s přehledem. Pokrok hry našich nejmladších basketbalistů byl vidět každým týdnem. Jenže teď je otázkou, jak na ně dolehne atmosféra velkého turnaje.

 

Naši kluci budou na Finále patřit k těm méně zkušeným. „Řada týmů už na takové velké soutěži byla v minulém roce, my jsme úplní nováčkové. Ani jeden hráč ještě nezažil takovou atmosféru,“ říká Eva Hubálková, pro kterou to naopak bude už několikátý závěrečný turnaj v minižákovských replicas de relojeskategoriích.  „Nedáváme si přehnané cíle. Chceme alespoň jednou vyhrát, ale rozhodně nechceme nic vzdávat předem a vymlouvat se, že nemáme zkušenosti. Do každého zápasu půjdeme tak, že se popereme o co nejlepší výsledek, ale z umístění, ať bude jakéhokoliv, si nic dělat nebudeme. Jsme mezi tuctem nejlepších týmů České republika a už jen to je obrovský úspěch,“ zůstává pozitivně naladěná trenérka Hubálková.

 

My za celou Basketbalovou akademii držíme palce a říkáme: JSME NA VÁS HRDÍ

 

 

Junioři U19A
21.04.2017 - 8:48