BOJE V ZÁKLADNÍCH SKUPINÁCH MČR SKONČILY

Naši hráči na Mistrovství České republiky žáků U14 v Brně a minižáků U11 v Pardubicích bojují ze všech sil a v základní skupině si připsali cenná vítězství. Nejmladší už vědí, že nebudou poslední, starší, kde je systém jiný, o to musí ještě bojovat.  

 

Přednost dáme mladším. Ti na svém prvním velkém turnaji hned první zápas vyhráli. Soupeřem jim byli Tygři Praha, na první pohled zkušenější a lepší tým. Ale naši nejmladší se do Tygrů zakousli hned od úvodního rozskoku a první čtvrtinu vyhráli rozdílem 12 bodů. Soupeř nedokázal najít zbraň na naši výbornou obranu. „Kluci bojovali všude i na zemi,“ líbil se trenérce Hubálkové hlavně přístup všech hráčů. V dalším průběhu se Tygři ze studené sprchy úvodní čtvrtiny trochu osušili, ale ani to nestačilo, aby vyhráli alespoň jednu čtvrtinu. Naši hráči si tak systémem start - cíl došli pro cenné vítězství 60:38 (čtvrtiny: 16:4, 21:16, 13:12, 10:6).

 

Ve druhém zápase nastoupili naši hráči proti Ostravě. Ti se zdáli být agresivnější a běhavější než první soupeř. Rozhodčí připustili tvrdší hru, ale nakonec se ragby vyklubal basketbal. V utkání jsme měli opět výborný začátek, vedli jsme rozdílem lehce nad deset bodů a první desetiminutovku jsme nakonec vyhráli 21:13. Jenže druhá čtvrtina nás nezastihla v ideálním rozpoložení. Ostrava se nadechla a dokázala nás přehrát a dokonce do druhého poločasu jít s tříbodovým náskokem. Ve třetí čtvrtině se však naši nepřestávali rvát o výsledek. Výborně bránili, a byť se v útoku neprosadili tolik jako v první čtvrtině, dokázali vývoj zápasu otočit. V poslední čtvrtině už neprohrávali a nakonec dokázali Ostravu porazit 63:58 (čtvrtiny: 21:13, 12:23, 14:8, 16:14)

 

Dnes je čeká od 9 hodin důležitý zápas proti Loko Plzeň, která ve vyrovnané skupině C skončila na druhém místě. Pokud naši vyhrají, obsadí nejhůře 4.místo, pokud prohrají, budou bojovat o páté až osmé místo. Ať už to dopadne jakkoliv, můžeme být s našimi výkony spokojení.


V prvním utkání na MČR jsme favorizovanému týmu z Pelhřimova podlehli. Pro naše hráče je to velmi dobrá škola, když vezmeme fakt, že všichni hráči z BA Nymburk jsou na MČR poprvé v životě a teprve z finálových turnajů získávají cenné zkušenosti. I tak jsme s jedním z favoritů na medailové příčky držely krok minimálně první polovinu utkání, kdy jsme se nebáli hrát 1 na 1 a ochotně bránit. Ve druhém poločase jsme se jakoby zalekly vyrovnaného replica watches stavu utkání a začali chybovat i v lehkých situacích, které jsme nedokázali dobře vyhodnotit, jako zejména dlouhé přihrávky, které padaly soupeři do rukou, Sojky vyžili našich hrůzostrašných 40 ztrát ke 36 bodům, díky čemuž zaslouženě vyhráli 75:63.

 

Sobotní ranní utkání pro nás nezačalo dle představ, a i když jsme v první čtvrtině soupeře přehrávali, nechtěli jsme se rozběhnout do volných rychlých protiútoků, a tak jsme s Litoměřicemi drželi vyrovnaný stav utkání. To jsme dokázali zlomit ve svůj prospěch až v posledních 5 minutách utkání po zlepšeném útočném doskoku. Velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly maličkosti a zejména naše větší touha po vítězství. Výsledek souboje s Litoměřicemi 84:74 nám zajistil odpolední zápas "o všechno".

 

S domácím celkem Brna šlo o "kdo z koho" respektive vítěz postupoval do semifinále a poražený do skupiny o 5.-8. místo. Do utkání jsme vstoupili nebojácně, nicméně na konci prví čtvrtiny se Brno dostalo do vedení, které již nepustilo až do konce zápasu. I když se hráči snažili, nedokázali zahodit střelecký "stud" a po celý průběh zápasu a báli střílet ze střední a dlouhé vzdálenosti, což byla přesně voda na mlýn zataženě a dobře bránícímu Brnu. V určitých pasážích zápasu jsme byly lepším týmem, ale v klíčových momentech se projevila vyhranost domácích hráčů, kteří nepřipustili žádné drama a uštědřili nám druhou porážku v MČŘ, která znamená souboj o 5.-8. místo.  Nymburk : Brno 54:67.

 

Jsme velmi rádi za nabírání zkušeností, které zúročíme v nadcházejících letech, stále se jedná o žákovskou kategorii, která má díky vyrovnanosti svého kádru v BA Nymburku dobrý potenciál do kategorie U15.

BA Nymburk
22.04.2017 - 8:59