STÁLE ČEKÁME NA VÝHRU. V NEDĚLI BYLA BLÍZKO

Proti domácím jsme odehráli dobrý zápas se špatným koncem. V průběhu utkání jsme vedli o deset bodů, ale zvýšený tlak přinesl Plzni cenné zisky, pár jednoduchých košů a v závěru pak i více štěstí v zakončení. Místo prodloužení se 4 sekundy před koncem zápasu radovali domácí z koše a výhry.

BA Nymburk : TJ Lokomotiva Plzeň  59:61

Utkání s domácími bylo plné zvratů a bylo velice vyrovnané. Poločasový stav signalizoval zlepšení naší hry a možnost uhrát první výhru. Ve čtvrté minutě třetí čtvrtiny jsme vedli o deset bodů. Plzeň vyrukovala s vytaženou agresivní obranou. To přineslo tři naše chyby v rozehrávce. Domácí zaznamenaly laciné koše a ty znamenaly, že nadějné vedení se zmenšilo na dva body. Všechno měla v rukách druhá pětka. Hráči bojovali, dlouho dokázali odolávat tlaku domácích a nepustili soupeře do vedení. Plzeň však dokázala vyrovnat. Před posledním útokem Plzně jsme měli k dispozici dva fauly, ale nevyužili jsme je. Jeden z domácích hráčů chvíli dribloval, pak se rozhodl pro nájezd z levé strany, který jsme bohužel neubránili a čtyři sekundy před koncem Plzeň dala rozhodující koš. „Je to podruhé, co jsme prohráli o dva body. Musíme se z takto smolných utkání oklepat, v boji o 11.místo ještě zabojovat a Pardubice porazit,“ burcuje trenér Svoboda.

Body: Adamec 19, Kolář 9, Střítežský 8, Křemen 7, Černý 6, Jakubal 4, Snop 4, Dittrich 2, čtvrtiny: 12:12, 19:13, 12:16, 16:20