FINAL 4 ROZHODLO O KONEČNÉM 4.MÍSTĚ

O víkendu jsme bohužel nedokázali vyhrát ani jedno utkání Kofola Final Four juniorů U19. Ostrava v semifinále byla dravější a mrštnější než my a GBA v zápase o bronz měla zase mohutnější a fyzičtější hráče a po vyrovnaném poločase udeřila ve třetí čtvrtině.

BA Nymburk - Snakes Ostrava 77:86
V semifinále Kofola Mistrovství ČR jsme narazili na celek Snakes Ostrava, který skončil po základní části na 3.místě tabulky extraligy. V dosavadních letošních dvou utkáních jsme dokázali zvítězit, proto i do tohoto utkání jsme šli jako mírný favorit. Úvod utkání vyšel na výbornou a rychle jsme se dostali do vedení a po třech odehraných minutách byl stav 11:0. Jenže pak Ostrava nedala obě šestky, ale její hráči si odražený míč doskočili a Štěpánek skóroval. Jakoby úspěch ostravské hráče nabudil a najednou začali být výrazně aktivní. Vytáhli obranný val na půlící čáru. Nám se sice zpravidla podařilo obranu soupeře překonat, ale horší to bylo s proměňováním v postupném útoku. Ostrava si pomohla třemi trojkami, Štěpánek přihodil sám 10 bodů a dařilo se i Bukovjanovi a dalším menším hráčům. Sedm minut první čtvrtiny vyhrál Snakes 29:11. Podobný obraz hry pokračoval i ve druhé čtvrtině. Naši hráči se nedokázali chytit rychlým protiútokem a v útočení pět proti pěti jsme se nedokázali dobře prosadit. V poločase svítilo na ukazateli 38:48.

Po dvou minutách druhého poločasu jsme prohrávali už o 13 bodů, ale nevzdávali jsme se. Šest bodů Martina Koláře v řadě se dvěma smečovanými koši pomohlo snížit ztrátu na 46:53 a také zvednout hlavy. Jenže Ostrava hlavy nesvěsila a zase začala ujíždět. Dva koše s faulem a prohrávali jsme zase o 15 bodů. V 33.minutě bylo ještě o tři bodů hůře. Stav ukazoval 68:50 pro Ostravu a mnozí diváci už nevěřili v možný zvrat. Přišel však velký nápor našich juniorů a za 210 sekund už byl rozdíl pouze 5 bodů (63:68). Bohužel další útok Ostravy skončil úspěšnou střelou za 3 body, hosté se uklidnili a utkání dovedli do vítězného konce. Velká škoda výpadku v druhé polovině 1.čtvrtiny a ve 3.čtvrtině. Museli jsme se spokojit pouze se zápasem o 3.místo, proti GBA.
Body: Ivan Marek 17, Kolář Martin 15, Hořejš Roman 11, Novotný Filip 10, Kotásek Eduard 9, Kovář Luboš 7, Štafl Miroslav 4, Mráz Jan 3, Hartig Michael 1 - Bukovjan Lukáš 27, Slavík Jakub 17, Štěpánek Jiří 14, Říčka Jan 13, Hošek Patrik 6, Rudolf Martin 4, Lukáč Dominik 3, Havlík Tomáš 2

trojky: 17/5 : 24/8, střelba za 2 body: 48/23 : 44/23, TH:  31/16 : 28/16, doskoky: 48:35, čtvrtiny: 22:29, 16:19, 12:17, 27:21

BA Nymburk - GBA Praha 60:80
Zápas o bronz proti fyzicky velmi zdatnému soupeři s množstvím zahraničních hráčů dával tušit tvrdé souboje ve vymezeném území. První poločas byl velmi vyrovnaný, se spoustou tvrdých soubojů pod oběma koši a prim hrály obrany. Soupeř často přebíral a snažili jsme se dostat míč pod koš, kde měl hmotnostní převahu. Zase tak moc v tom úspěšní nebyli, ale my jsme se nedokázali přitom vyvarovat zbytečných ztrát. Také neustálým soubojem pod košem ubíral síly.

V druhém poločase začali získávat navrch hráči GBA. Hned v prvních minutách zaznamenali osm bodů panerai replica v řadě. S tím jsme se ještě dokázali vyrovnat. Luboš Kovář za přispění Romana Hořejše ještě udrželi GBA na krátkém laně (48:45). Jenže and one Blumbergse a jeho trojka potvrzená ještě další trojkou Javorského nedokázala jedna naše trefa z čáry trestného hodu nahradit. GBA postupně navyšovala skóre ve svůj prospěch. Dokázali zakončit několik rychlých protiútoku a snadnými koši získávali větší sebevědomí. V poslední čtvrtině jsme už nedokázali sklepat rozdíl pod deset bodů a to hráče GBA nenutilo bát se o výsledek. Konečný rozdíl dvaceti bodů byl pro naše hráče za předvedenou hru až příliš krutý.

Body: Kovář Luboš 13, Kotásek Eduard 12, Ivan Marek 11, Hartig Michael 8, Hořejš Roman 5, Štafl Miroslav 4, Kolář Martin 3, Mráz Jan 2, Novotný Filip 2, Kulich Miloslav 0, Pýcha Vojtěch 0, Vejvar Vojtěch 0 - Blumbergs Roberts 29, Tyrtyshnyk Illia 11, Drgon Matěj 10, Poladkhanli Endar 10, Javorský David 8, Kozák Michal 6, Welsch Marek 4, Janošov Milan 2, trojky: 20/4 : 18/6, střelba za 2 body: 46/20 : 49/27, TH: 13/8:15/8, doskoky: 36:41, čtvrtiny: 11:14, 24:21, 26:12, 19:13

4. BA Nymburk

I když nás závěrečný turnaj nezastihl v dobré pohodě, za celou sezonu zaslouží naši junioři pochvalu. Zejména za základní část, ve které prohráli pouze dvakrát a jen o vzájemný zápas jim uniklo 1.místo. Bohužel v semifinále po výpadku v prostřední části hry, se nám nepodařilo postoupit do finále.

02.05.2017 - 5:25